Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A húgyhólyag mérete mekkora...

A húgyhólyag mérete mekkora férfinél? 5-6 decis?

Figyelt kérdés

2019. febr. 23. 00:31
 1/2 anonim ***** válasza:
én huggyantottam már több mint fél litert de az már nagyon feszülős volt, szerintem 6 a max
2019. febr. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az előttem szólók jól írják. Egészséges hólyag, amelynek erős a fala. 6 decinél olyan erős összehúzódásokat végez a hólyag, hogy már nem lehet visszatartani a vizeletet.

A hólyag mérete egyforma fiúnál és lánynál.

A hólyag méretét nem lehet megállapítani. A hólyag fala rugalmas, nyúlik. Olyan a hólyag, mint egy lufi. Extrém viszonyok között 10l is belefér. De nagy a veszélye annak, hogy rossz mozdulatnál, ütésnél sérül, megreped. Ha kipukkad a húgyhólyag abba bele is lehet halni.

Kóros esetben, ha gyenge a hólyag falában lévő izomzat. Bizony nem jelentkezik pisiinger, vagy csak elég gyengén (hólyagrenyheség). Ilyenkor 1-1,5l is lehet a hólyagban a vizelet, mikor kénytelen az illető kiüríteni a hólyagját. De nem azért mert nem tudja visszatartani. Hanem a hólyag feszülés miatt keletkező fájdalom miatt. A gyenge hólyag egyéb tünete a kicsi nyomású vizelet, vagyis csak csordogál a pisi és nem erős sugárban ürül. Tehát gyakran nem ürül ki rendesen a hólyag, vagyis marad bent vizelet vécézés után.

2019. febr. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!