Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Olajos magvak evése után a...

Olajos magvak evése után a hasnyálmirigyem remeg?

Figyelt kérdés
A bordaív alatt közvetlen, olajos étel fogyasztása után közvetlen remeg ez a rész. Kisebb nagyobb összehúzódásokat csinál. Nem fáj. Mivel alacsony szénhidrát diétán vagyok ezért az energiát zsirral muszáj bevinnem, amire olajos magvakat eszem salátával. Dió, mogyoró, tökmag. De utána jön ez a remegés-görcs. Normális lehet ez?

2019. márc. 7. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem az epéd van inkább kiakadva a sok zsírtól?
2019. márc. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonymousreview60 ***** válasza:

Dolgozik az EPEHÓLYAGOD ezerrel, és erőlködik, nyomja ki az epét a magok bontására. Ha nincs fájdalom (nekem sajnos 6 alkalom/év) nagyobb zsír/olajmennyiség fogyasztásakor sem, akkor nincs teendő. Ellenkező esetben háziorvos után hasi ultrahang.

Én ott b@ßtam el, hogy sokáig (12. év - 20++ év) nagyon zsírszegényen étkeztem, és nem volt, ami ürítse az epehólyagot, emiatt alakult ki egy kő, ami nekem nem a kolbásztól vagy a tökmagtól, hanem véletlenszerűen befordul, és akkor fáj.

2019. márc. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Melyik bordaív alatt? Mert nem mindegy. Ha a bal alatt akkor csak a beleid mozognak és nem kéne megijedned. Uh semmit nem ér. Ct vizsgalat ami mindent kimutat.
2019. márc. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A jobb bordaív alatt meg a májad van. Kétlem, hogy az remegne. De te tudod. Nem lehet, hogy a rekeszizmod húzódik össze

Az van még ott. Kupakként zárja le a szerveidet a tüdődtől.

2019. márc. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A hasnyálmirigy nem a bordaív alatt van. És szerintem azt max akkor éreznéd ha be lenne gyulladva és fájna.
2019. márc. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Valójában én úgy veszem észre, hogy ez izomremegés, tehát izom gyors, hirtelen görcsös összehúzódása. Viszont csak magvak vagy több olivaolaj fogyasztása után. Csak gondoltam ott van a hasnyálmirigy is. Közvetlen bordaív alatt a köldök felett 10-12 centivel és középen a hasizom felső két kockája (már persze ha kockás lenne :x)
2019. márc. 7. 10:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Ott a gyomrod van. Az pedig mozog bizony. Keveri a táplálékot. A hasnyálmirigyed nem középen van és evés után jó pár óra mire odáig eljut a táplék.
2019. márc. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!