Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Örökölhető-e egy alkoholista...

Örökölhető-e egy alkoholista apától olyan gén ami miatt olyan rossz a hasnyálmirigyem mint egy vén alkoholistának?

Figyelt kérdés
22F
2017. nov. 12. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. Az alkohollal csak a saját hasnyálmirigyet lehet kicsinálni (némi szorgalommal elég hatékonyan), de ez nem örökölhető. Olyasmi ez is, hogy ha levágom a lábamat, és utána gyerekem lesz, neki attól még minden végtagja meglesz. Viszont maga a hajlam, hogy egységnyi alkoholfogyasztás milyen mértékben károsítja a hasnyálmirigyet, az örökölhető.
2017. nov. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
oké köszönöm, de érdekes, hogy neki 65 évesen semmi baja nincs pedig 15 éves kora óta részeg minden nap, nekem meg 22 évesen (életembe nem ittam) tönkre van menve.
2017. nov. 12. 18:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy éppen tőle örököltél ilyen betegséget, ha neki az alkoholizmus ellenére nincs problémája a hasnyálmirigyével?

Egyébként a hasnyálmirigyed melyik része nem működik? Cukorbeteg vagy, vagy az emésztéssel vannak problémáid? Az okát itt a gyakorin senki nem fogja tudni megmondani, végig kell vizsgálni a szóba kerülő diagnózisokat. Lehetséges akár genetikai oka is, de ennek az apád alkoholfüggéséhez semmi köze nincsen.

2017. nov. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
még diagnosztizálás alatt vagyok volt mindenféle vizsgálat...eredményekre várok, feji részen van nagyon megnagyobbodva, emésztés + széklet rossz vérkép viszont tökéletes.
2017. nov. 12. 20:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Maximum hasnyálmirigyrákot örökelhetsz. Ezt nehéz kimutatni sajnos csak a végstádiumban okoz tüneteket ezért igenalacsony csupán 5% túlélési esélye van.


Ezen kívül létezik akut és krónikis hasnyálmirigy gyulladás ha az előbbi gyötrelmes nehezen csillapítható fájdalmakkal jár, azonnali kórházi ellátásra szorul ez potenciálisan életveszéjes és nehezen kezelhető.


Az utóbbi (krónikus)sokkal enyhéb panaszokat okoz ez késöbb cukorbetegséget is létrejön ahogy fokozatosan elhal, kezelhető ugyan de nem gyógyítható


A kettő közül nyilvánvalóan neked az utóbbi (krónikus) állhat fenn (máskülömben az intenzíven feküdnél) ezt nem lehet örökölni csak te magad teheted tönkre helytelen táplálkozás és alkoholfogyasztás elősegíti ezt


Ezzel szenvedni fogsz életed végéig sajnálom

2017. nov. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát én éppen hogy egészségesen éltem egész eddigi életemben, 0 alkohol se cigi se semmi káros dolog szóval nem hinném, hogy bármit is ártottam volna a hasnyálmirigyemnek
2017. nov. 12. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!