Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valaki találkozott már végbél...

Valaki találkozott már végbél vérzéssel?

Figyelt kérdés
A kérdés a következő lenne,20 éves lány vagyok és kB 5 hónapja tapasztalok nem folyamatos de mostanság egyre sűrűbben (2-3 naponta) széklet ürítés utáni, emelett most már van hogy vizelet ürítés után is ha netán oda ér a papír kis vér foltokat a papíron, viszont a székletben nincs a tenyésztés és vizsgálatok alapjan. A vér szimplán úgy néz ki mint a pecsételő vérzés, csak egy friss piros 3-4-5 mm-es piros pont, viszont érdekelne miről lehet hisz egyrészt kellemetlen, másrészt 1 hónapja részt vettem egy privát osztály vezető fő orvos által élvezet gasztroenterologiai vastagbél tükrözésen, ahol szintén el mondtam hogy köldök körüli alhasi fájdalmaim vannak, emelett a vérzés t, részt vettem emelett hasi ultrahangon, és nőgyógyászati vizsgálaton is, hisz köldök körüli alhasi fájdalmaim is néha vannak, emelett a bal petefészek környékén. Viszont a vastagbél tükrözésen mindent rendben találtak, a hasi ultrahangin is csak egy kis epe sűrűsödést találtak (viszont ez már szülessen óta így van hisz meg van kicsit csavarodva az epe vezeték, ahogy az egész családomnak), a n ő gyógyászati vizsgálaton pedig szintén minden rendben volt,és fogamzás gátló tablettát kaptam hogy a ciklusom is helyre álljon,igy nem tudom merre tovább ezzel a végbél vérzéssel, a házi orvosom pedig már nem is merem ezzel keresni, mert így is már ki jelentette h ne zaklassam ezzel, majd az orvosok tudják, de ez mégsem normális!
2019. márc. 12. 04:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ezekből a tünetekből aranyérre gondolnék. Ha a székletben nincs, és a tükrözésnel minden rendben, nem aggódnék. Az aranyér időközönként okoz ilyen tüneteket.
2019. márc. 12. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gasztroenterológust keress fel, hogy megnézze nincs-e aranyered, vagy végbél berepedés, mindkettő okozhat székeléskor kis vérzést.
2019. márc. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt. Nagyon fájt egyik hasmenéses alkalom után, vérzett is, szerintem nekem végbélrepedés volt. Én ezt a kúpot használtam, megmondom őszintén 2db-ot és sokkal jobban lettem. [link] a tükrözésen rendben volt minden akkor pedig végbéltáji. Ott vagy nem veszik észre vagy nem foglalkoznak vele, rokonomnak dettó. Krónikus vastagbélgyulladása van, mindent rendben találtak mégis vérzik. Kúpot írtak fel neki. Innen jött nekem is a kúp ötlet.
2019. márc. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, és a kúp ötletért külön köszönet, ha nem receptes akkor minden félekepp meg is veszem holnap, ha pedig igen akkor kérni fogom a házi orvosomtol, hátha segít. Gasztroenterolugusnal már voltam, sajnos semmit nem adott rá, azt mondta minden rendben,és még csak gyógyszert sem kaptam, hiába fizettem oda neki 70000 Ft-ot, de ha szükséges Max államilag is ki várom ha nm hat a kúp. :(
2019. márc. 14. 04:55
 5/5 anonim ***** válasza:
A kúp vény nélküli, csak nem mindegyik patikában kapható, érdemes előtte körbetelefonálni, ne menj feleslegesen.
2019. márc. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!