Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nemi uton terjedő betegsegek...

Nemi uton terjedő betegsegek (HIV) hogyan terjednek?

Figyelt kérdés

Mindenutt azt olvasom, hogy testi erintkezessel nem terjed, elsosorban verrel, testnedvekkel terjed. Tehat amolyan cseppfertozessel. De felmerult bennem, hogy mi van akkor ha adott egy ferfi es egy no akik habár nem hasznaltak gumi ovszert, megszakitasos modszerrel kozosulnek. Tegyuk fel, h mondjuk a ferfi hiv fertozott. Ilyenkor is fennalhat a hiv terjedesenek kockazata, vagy nem, mivel ugye sperma nem kerult a noi huvelybe? Olyat is olvastam sok helyen h a hiv es hasonlok spermaval, esetleg elovaladekkal terjednek. Mert ugyebar ha nem kerul sperma a huvelybe, akkor az is csak egy sima testi erintkezes.


Valaki felvilagositana aki tobbet tud errol? :D vagy ez egy nagyon buta elmelet?


Es legyszi ne kezdjetek el szapulni, nem azert irtam pont ide a kerdest mert szemelyesen engem erint a tema... :D ha engem erintene, orvoshoz fordulnek. Mas miatt erdekel. Koszi.


2019. márc. 12. 15:16
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
78%
Megszakításos közösüléssel is terjed.
2019. márc. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A megszakításnál még teherbe is eshet a nő, mert még sperma is lehet az előváladékban, nem csak vírus.


Ha jól értelmeztem, a nő ilyen esetben könnyebben kapja el mint a férfi a nőtől, de elkaphatja. És tovább nem is érdemes a valószínűségszámítást firtatni, mert normális emben nem oroszrulettezik.

2019. márc. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előváladék is testnedv, tehát a megszakítással is terjed.
2019. márc. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Vérrel és nemi váladékkal terjed, ez nem cseppfertőzés :) Megértelek, könnyen bele lehet kavarodni, én is orvosin világosodtam meg ezekről. A kulcs a szex közben keletkező mikrosérülésekben keresendő. Ezek nagyon picik, de ott vannak, minden aktusnál, a hüvely falán és a péniszen, vagy adott esetben homoszexuálisoknál az ánusz nyálkahártyáján. A sérüléseken keresztül jut be a vírus és már az előváladék is tartalmazza, szóval elméletileg kisebb az esély, mert kisebb a vírusszám, ami bejutott, de ettől még a megszakításos szex is veszélyforrás, nem is kicsi.
2019. márc. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én úgy kaptam el, hogy egyik barátommal kezet fogtam, és pont sebes volt az ő keze, meg az én kezem is, és átfolyt egymásba a vérünk. Szóval óvatosan, egy barátodba se bízz meg!
2019. szept. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!