Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Napi 5liter sört el lehet...

Napi 5liter sört el lehet hagyni egyik napról a másikra?

Figyelt kérdés
Elegem lett az ivásból. Napi 4liter körül megittam minden este szinte. Ez kb majdnem 2 éve van így. Orvosi segítség szükséges, vagy csak hagyjam abba és lesz ami lesz?

2019. márc. 13. 04:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Én fokozatosan tenném le. Először napi 3 liter pár napig, majd 2 liter, és szépen lassan csökkenteni, vagy esetleg alkoholmentesre váltani, ha csak az íze miatt iszod. Bár annak nem feltetlen ugyanolyan.. na de.

Valami oka csak van amiért inni kezdtél, ezt kéne kiderítened. Vagy ha tudod, leírni nagy vonalakban.

Egyik napról a másikra is leteheted, de akkor találj ki valami pótcselekvést esetleg, ami nem káros. Igyál helyette vizet, vagy bármi.

2019. márc. 13. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazából sok oka nincs hogy minden nap igyak. Szakítás miatt kezdtem,de azon már túltettem magam. Most már csak megszokásból, hazaérek melóból és jól elvagyok vele.

De ráuntam és változtatni akarok az életmódomon, igazából nem remegek érte most vasárnap óta nem ittam, csak kiváncsi lennék hogy elhagyhatom e ezt egyből. Vagy arra gondoltam én is ahogy a cigit is sikerült letennem, hogy fokozatosan, egy hónap alatt hagyjam el?!

2019. márc. 13. 04:35
 3/5 Phoney ***** válasza:

Ekkora mennyiségre már nem akarom azt mondani, hogy bátran tedd le, de aki „csak” esténként iszik, azt nem igazán érintik a fizikai megvonás veszélyei. Aki delirium tremens veszélyében van, annak már kijózanodáskor is elvonási tünetei vannak, mert az egész azon alapul, hogy az ő idegrendszerének már a részegség a normális állapot.


Ha szerinted le tudod tenni magadtól, akkor beszélj a háziorvosoddal, mondd el, hogy ez a terv, és ha szerinte szükséges, talán ő is felírhat olyan nyugtatót, amit az elvonókon használnak tünetmentesítésre.


A fokozatosan letenni dolgot viszont felejtsd el, az nem alkoholistáknak való. Persze lehet, hogy te vagy az a 10000-ből 1 csodagyerek, aki tényleg csak megszokásból iszik minden este 10 sört, csak ennek nem sok realitása van.

2019. márc. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem érezném úgy hiányát ha egyik napról a másikra elhagyom, úgyhogy megpróbálom :D
2019. márc. 14. 16:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Na sikerült letenni?
2020. máj. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!