Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem múló köhögés? Mi lehet a...

Nem múló köhögés? Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Lassan már 1 éve tart, hogy nem is vagyok beteg, de random rámjön köhögés a nap kb bármelyik szakaszán. Nem sok, mondjuk ilyen napi 1-2x. Nem szamárköhögés, nem is hangzik betegesnek, hanem amikor rámjön, olyan mintha valami kiváltaná a torkomban.

Voltam tüdőröntgenen és gégetükrözésen (utóbbin 2x is), de semmi bajom. Vettek kenetet a torkomból, és kiderült hogy valamilyen gomba alakult ki, mert ez a köhögés egy eléggé durva megfázás után alakult ki. A gomba az kezelve lett, de a helyzet kb semmivel se lett jobb. Most tervezek visszamenni, szerintetek hol kéne kezdenem? Házi orvos, vagy szakrendelés fül-orr gégészet?

Attól félek nagyon, hogy nehogy valami dagantom legyen, milyen szűrővizsgálatra tudok még elmenni, ami összefüggésben lehet a köhögéssel?


2019. márc. 17. 10:21
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, és refluxom is van. Azzal is összefüggésbe akarták hozni, mert elvilleg a gégém heveny gyulladásban áll, a visszajövő gyomorsav miatt. Ezt viszont nem hiszem, mert mindig veszek be gyógyszert amikor ég a gyomrom, vagy feljön a savam. Szóval nem mindennap, amikor jól vagyok minek?
2019. márc. 17. 10:25
 2/9 anonim ***** válasza:
Pontosan a reflux miatt lehet. Anyukám is évek óta így van vele. Neki nem zár rendesen a gyomorszája, illetve refluxa van, emiatt köhög évek óta. Gyógyszerekkel tartják szinten, de azt mondták, hogy ha ez így nem lenne megfelelő, akkor megműtik neki.
2019. márc. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Létezik úgynevezett pszichogén köhögés is. Volt úgy hogy kb. 1 évig is eltartott nekem. Azt meg valami lelki okok tudják előidézni. Például hosszan tartó erős stressz, meg hasonlók. Ha pszichogén a köhögés, akkor a kiváltó oknak kell megszűnnie, ami előidézi.

Már volt úgy hogy arra gondoltam kiköltözök az alföldi tanyavilágba, mert a városi stressz olyan sokáig fenntartotta a köhögést. De aztán mégis városon maradva kezdtem olyan nyugis életbe mint régen az alföldi juhászok, így a köhögés is elmúlt.

Kb. 1 éves köhögés után nekem is alakult ki refluxom, de a köhögés megszűnésével az is elmúlt.

2019. márc. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mindkettő hasznos

#2 lehet akkor nekem is ez lehet a probléma, mert nekem sem zár jól a gyomorszájam. Ez csak feltételezés, de elég valószínű, mert többször is éreztem hogy feljött a kaja, vagy a sav. Főleg fekvő pozícióban, kb a torkomig szokott feljönni, pont eléri a gégém. Gyomortükrözésre nagyon nem szeretnék menni.

2019. márc. 17. 10:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet rekeszizom sérved van, és ettől jön fel a sav, vagy a sav gőze. Gyógyszertől, allergiától is lehet köhögni. Barátnőmnek daganat volt a tüdejében, és hiába röntgenezték, takarásban volt. Ő viszont dohányzott. A gyomortükrözés fontos lenne, mert a protonpumpa gátlók csontritkulást okoznak.
2019. márc. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy nekem tüdődaganatom lenne, mert nem a tüdőmből jön a köhögés, meg nem is dohányzom. Az allergiát viszont jó hogy említed, áprilisban megyek vizsgálatra, már megkaptam a beutalót.
2019. márc. 17. 11:12
 7/9 anonim válasza:
Nincs daganatod. Ez egy vírus, és szerintem nem a természetes fajta. Ez valami alattomos néproncsoló biofegyver. Én is elkaptam. Én is köhögök 4 hete.
2019. márc. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 na ez jó.:D Nekem nincs összeesküvés elméletem, de ment a zöld, kreatív vagy.
2019. márc. 23. 13:39
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi lett veletek??

9 hete köhögök, utolsó válaszoló, te kigyógyultál? Hogy?

Már mindent beszedtem, hiába!

2019. dec. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!