Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fogínyvérzés és extra fáradéko...

Fogínyvérzés és extra fáradékonyság, vas hiány?

Figyelt kérdés

Van hogy fogmosásnál is vérzett az ínyem, de alig észre vehetően..

Este viszont kicsit ijesztő volt,mert most először nagyobb mennyiségű vér kezdett előjönni az ínyből ülés közben miközben filmet néztem.. éreztem valami véres ízt és szépen lassan szivárgott, mikor kiköptem, teljesen vér vörös volt, szinte nyál nélkül, kb 20-30ml. De utána nem is nagyon vérzett..

Ált nagyon fáradt vagyok lassan 1,5 éve, gyakori hogy a lépcsőre is nehéz felmenni (24 évesen), kifulladok gyorsan.. a vas az alacsony volt legutóbb,alsó határ alatt kicsivel.. azt pótolgatom, 2x 100mg ot, de nem nagyon tűnik úgy hogy jobb lett bármi is.. sőt mintha azóta nehezebb lenne még inkább a mindennapi tevékenység.

Voltam kardiologián mindent rendben találtak.. és pár hónapja fogászaton is, bölcs fogak miatt és akkor elvileg rendben volt minden(?)

Az ínyem kicsit mintha lefelé duzzadt volna, és érzékenynek tűnik, de leginkább hajlamosnak vérzésre.

Minél többet figyelek rá, karban tartom, öblögetek, annál inkább gyulladtabbnak tűnik..

De ami ebből zavaró, az leginkább az extra kimerült állapot, hogy lépcsőn felfelé könnyen kifulladok mintha nem lenne levegő, holott az 50 feletti apámnak meg se kottyan én meg 10-12 lépcsőfok után alig bírom folytatni..

Valaki valami tipp/ötlet hogy merre kéne vizsgálódni?

Háziorvossal nagyon lassan haladunk, van hogy több hetet kell várni egy-egy vizsgálatra. Érdemes elmenni gyorsan magánfogorvoshoz pár ezer forintért, vagy inkább várni megint jópár napot? Vagy hova kéne menni ha nem fogorvoshoz?



2019. márc. 20. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Én gyorsan kérnék egy labor vizsgálatot, mert nem csak vashiány okozhatja ezeket.
2019. márc. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A vérképen az alacsony vason kívűl az eozinofil_granulocita volt még megcsillagozva.

Azt hiszem 1 érték volt a minimum és 6 a maximum, az enyém pedig 4,1 volt.

2019. márc. 21. 18:56
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
TSH mennyi? Pajzsmirigy is ludas lehet.
2019. márc. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem reggel szokott szivárogni a vér, pedig rendben vannak a fogaim. Nincs íny gyulladás sem. Volt már nekem is, hogy csak vér jött, és egy korty víz után megszűnt. Én vitaminhiányra gondoltam, de csak tippelgetek. Pajzsmirigy értékek mindig a normál tartományban vannak, de az alul működéshez közel. Egyszer endokrinológus fel is írt letroxot, de nem szedtem, mert más dokik szerint addig nem kell, míg nem lépem át a normál határt.
2019. ápr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miújság azóta?
2022. febr. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!