Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet, hogy pajzsmirigy...

Lehet, hogy pajzsmirigy alulmüködésem van?

Figyelt kérdés

Sziasztok 19 éves lány vagyok , 2 éve életmòdot váltottam s elkezdtem rendszeresen sportolni. Le is adtam 25 kilòt. Viszont szeretnék még minimum 10 kilot leadni , a gond csak az ,hogy az utobbi hònapokban az egészséges életmòd s a heti 4-5 1-1,5 óra edzés ellenére sem megy le ròlam egy deka sem. Eleinte azt gondoltam,hogy stagnálok. De ezt már ilyen étrend s ennyi mozgás mellett nem tartom normálisnak,hogy nem fogyok hònapok òta egy dekát se. Emellett sajnos az utobbi hetekben észleltem magamon olyan tüneteket amik erre a betegségre utalhatnak :pl gyakori fejfájás,fáradékonyság,aluszékonyság,ingerlékenység,állandò feszültség érzet.Tényleg ez lehet a gond? Vagy esetleg van valami más ami ezeket a tüneteket okozhatja nálam? Valakinek esetleg hasonlò tapasztalata? Ha tényleg pajzsmirigy alulmükődésem van akkor soha nem fogok tudni már fogyni?

Ui:mindenképp elmegyek a háziorvosomhoz most már beutalòt kérni egy vérvételre vagy egy kivizsgálásra. De előtte kíváncsi vagyok ,hogy esetleg van/volt e valakinek tapasztalata ebben a témában vagy csak én reagálom e túl.



2018. okt. 2. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Ne aggódj ezen! Remekül kordában lehet tartani ezt a betegséget. Már amennyiben valóban ez áll a probléma hátterében. Annyit fontosnak tartanék megjegyezni, hogy önmagában a TSH alapján ne nyugodj meg, de ne is ess kétségbe. Kellenek hozzá a pajszmirigy jódtartalmú hormonjai is (t3, t4), illetve esetleg az autoimmun antitestek. Kívánom, hogy minden rendben legyen veled! És ha van is egy kis eltérés, még ne legyen betegségtudatod!
2018. okt. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

"Vagy esetleg van valami más ami ezeket a tüneteket okozhatja nálam?"

Talán az életmódváltással, és már jóval előtte, tönkre tetted az emésztésed! Mert nem a zsír és a szénhidrát hizlal...

2018. okt. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2es ! Sztem ha így lenne, azt a 25 kilòt sem adtam volna le, másrészt meg a tünetek akkor már jóval előbb jelentkeztek volna nem csak most.
2018. okt. 2. 22:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 21 éves vagyok és évek óta küszködök a kilókkal. Kicsit alulműködik a pajzsmirigyem, de nem sokára elmegyek endokrinológushoz. Szintén sporttal visszafogytam amit felszedtem, de 10 hónap alatt feljött 23kg.. Ami nagyon sok. Az étrendem nem változott, viszont nem tudtam mozogni, mert tilos volt az egyik bőrgyógyászati gyógyszerem mellett. Mindenképp vizsgáltasd ki, háziorvos csak TSH-t kérhet, tehát jó tanácsként írom, hogy ne vesztegesd az idődet, élből kérj endokrinológiára beutalót, mert jogod van hozzá. Nekem 4 évig húzta a háziorvos... Most adott beutalót, de olyan sokára kaptam időpontot, hogy megnézetem magam magán úton, mert 1 hónap alatt +5kg. Másik pedig, hogy hasi ultrahangra sem árt elmenni, plusz béltükrözés. Tükrözésre is megyek, mert hasfájásom van egy jó ideje, bevan gyulladva a belem valószínűleg, lehet valami ételt nem tudok rendesen megemészteni és ettől szintén lehet hízni. Hasnyálmirigy gyulladás, epekő, vesekő, hormon.. Remélem segíthettem!
2018. okt. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!