Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mélyvénás trombózis után...

Mélyvénás trombózis után mitől kitől függ, hogy doboz áron (300 FT) CLEXANE 8000 NE (80 mg) /0,8 ml oldatos injekciót?

Figyelt kérdés
Napi kétszer kell beadni állítólag 3 hónapig, egy havi adag amit most kiváltottam 38000 forint volt. Ez is támogatott ár.
2019. márc. 22. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Hmmm , nekem súlyos 2 infarktus után fél évvel 2 trombózis ért váltott lábon amit 4 hétig félre kezeltek . Erre tablettát adtak egy havi 20 ezer , komoly holmi ELIqis 5 mg . De 2 hónapig kell csak szedni .
2019. márc. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bno kód és kezelőorvos függő leginkább. Nekem pl hiába írja fel a tudogyogyasz az inhalaló szteroidot, ha nem asztma miatt kell(még javaslatot se tud adni, hogy a háziorvos is fel tudja írni) . Nem kapok a bno-m miatt kedvezményt.
2019. márc. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Apám kapott lábban mélyvénás trombózist pont műtét előtt, most kiváltottunk egy havi heparint, napi kétszer kapja a műtét előtt, és gondolom utána is kell. Akkor csak átállnak műtét után tablettára. Amúgy ma jött ki a kórházból, ott azt magyarázta a belgyógyász nő ha elviszi a papírját amit ő írt, akkor majd szinte ingyen kapja a clexane-t. Gondolom doboz áron. Aztán a papír után amit megkapott a házidoki csak valami 60%-os támogatással írt receptet. Ugye 66000 körül lehet a teljes ár, támogatással lett egy hóra 38000 FT. De ezt nem lehet bírni anyagilag hónapokig. Vagy a háziorvos nézte félre a papírt amit a belgyógyász doktornő küldött. Én már nem értem.... :(
2019. márc. 22. 19:46
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez a kód van a kezelőlapján: I8020
2019. márc. 22. 19:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes a kérdés, kicsit utánanéztem. Úgy láttam, kiemelt EÜ támogatás az alábbi esetben kapható "Elfogadható BNO kódok (beleértve az összes azonosan kezdődő kódot): D6890, I2690, I829, Z298"
2019. márc. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Akkor lehet arra a kódra amit leírtam? Azonosan kezdődik :)
2019. márc. 22. 23:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan mit takar az azonosan kezdődik, szerintem próbáld átíratni I829-re.
2019. márc. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem neuropátiára nem írtak fel egy nagyon drága gyógyszert közgyógyra se kedvezményre mert csak cukorbetegeknek kedvezményes vagy ingyenes.
2019. jún. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!