Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetett itt azbeszt?

Lehetett itt azbeszt?

Figyelt kérdés

Egy régi vályog/sárházról lenne szó, 1955-ös építésű, Szabolcs megyében. Régen itt gördeszkáztunk és ezáltal megsérültek a falak, poroztak. Aztán megijesztett a gondolat, hogy lehet-e azbeszt a falban.

Képek: [link]

[link]

[link]

[link]

és a plafon

[link]



2019. márc. 27. 12:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem, nincs benne azbeszt. A régi vályogházaknál nem is alkalmaztak azbesztet. A képeken sem látok azbeszt-lemezeket, stb. hacsak a tetőfedés (pala) nem azbeszt tartalmű.
2019. márc. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nincs. Az azbesztnek amúgysem a léte, hanem a gyártása, pora a veszélyes. Például ha vágját a palát és belélegzed a port.
2019. márc. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
igen erről volt szó, hogy sok esetben sérült a fal és porzott amikor ott sportoltunk, ezért is ijesztett meg a gondolat. Én is gondoltam hogy nem tartalmaz, de azért mégis. Köszönöm szépen.
2019. márc. 27. 13:26
 4/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem láttál soha azbesztet "élőben".
2019. márc. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igazad van, nem igazán vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal, ezért kérdezek.
2019. márc. 27. 13:40
 6/12 A kérdező kommentje:
A tető az cserép, engem ez érdekelne, hogy itt a falban lehetett-e mert elég nagy por volt mindig és ez elég rémisztő.
2019. márc. 27. 14:27
 7/12 A kérdező kommentje:
Az érdekelne, hogy ezekbe a vakolóanyagokba nem-e lehetett belekverve amik látszanak hogy fel vannak sértve. Látszódna ez? Szálas lenne?
2019. márc. 27. 16:10
 8/12 anonim ***** válasza:
Ki rakott volna bele azbesztet és mi célból?
2019. márc. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Olvastam ilyet hogy tettek szigetelésként, akkor ez esélytelen?
2019. márc. 27. 17:18
 10/12 A kérdező kommentje:
Szóval tényleg arra gondolok, hogy ezekben a retegekben nem-e lehet valamilyen módon? Ez kitűnne szálas szerkezet formájában vagy valami? Vagy az építkezés ideje/módja alapján kizarhato? Előre is köszönöm a választ.
2019. márc. 28. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!