Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Arcüreggyulladás gyanú?

Arcüreggyulladás gyanú?

Figyelt kérdés

Már 1 hete fáj a fejem, arcom , nyomást érzek benne,feszülést,hőemelkedésem van.

4 napja elkezdtem használni a prevalin nasodren nevezetű orrsprayt, de nagy javulást nem hozott.dugul az orrom,fülem,náthás a hangom. Köhögéssel kezdődött 2 hete az egész.

Hőemelkedésem is van, a fejem majd szérszakad.

Kértem is ma reggel időpontot a fülorrgégészetre,(mert ha nem múlt el egy hét alatt magától,sanszos hogy antibiotikum kell gondolom) hétfő reggelre kaptam.

Van valami tipp, hogy hétfőig kihúzzam?(eléggé rossz ez a fejfájás,arcfeszülés)

Eléggé rettegek a dokiktól esetleg valami tipp,hogy milyen vizsgálatot fog csinálni?

20L



2019. márc. 29. 10:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%

Inhalállni kellene.


Ez eléggé virusos fertözésnek tünik, antibiotikumtól jobb nem lesz.

2019. márc. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kamillateás inhalálás? Egyszer próbáltam
2019. márc. 29. 10:11
 3/14 A kérdező kommentje:
Szért gondoltam,hogy nem vírusos,mert már egy hete tart, javulnia kellett volna,nem?
2019. márc. 29. 10:12
 4/14 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem,hogy sárgászöld picit néha véres ürül az orromból.
2019. márc. 29. 10:21
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez bakteriális arcüreggyulladás lesz nagy valószínűséggel. Melegítheted infralámpával például, bő folyadékbevitel, fájdalom- és lázcsillapitás, ágynyugalom.
2019. márc. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Infralámpám sajnos nincsen,de inhalálni fogok.

Hogy a leghatékonyabb az inhalálás illetve napi hányszor?

Köszi a válaszokat.

2019. márc. 29. 10:27
 7/14 anonim ***** válasza:
Mért nem mész a körzeti orvoshoz? Nem fog benned túrni, és pont ugyanazt az antibiotikumot fogja felírni. Jó esetben még ma! Még akkor is odaérsz, ha délelőttös!
2019. márc. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem érek oda sajnos,azért maradt a hétfő...

de lehet jobb is,ha szakorvos látja.

2019. márc. 29. 10:38
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha sárgászöld nyák jön az orrodból, kb 90%, hogy bakteriális. Nem múlik el magától, rosszabb esetben rosszabbodhat is az állapotod. Antibiotikumot fognak felírni.
2019. márc. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Akkor hétvégén menj el az ügyeletre. Nem kell ehhez szakorvos, nem igényel speciális szaktudást. Értelmetlen ezzel várni további romlást okozva egészen a tüdőgyulladásig, a gyógyulási időt meghosszabbítva. 3 nap után orvoshoz kellett volna menned!
2019. márc. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!