Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reflux miatt fájó torokra...

Reflux miatt fájó torokra milyen készítmény ajánlott?

Figyelt kérdés

Voltam patikába, de azt mondták semmit nem kell rá szednem, elég a QUAMATEL mini.

Viszont a torkom fáj.

Orvoshoz nem akarok menni, és nem is lesz esélyem, mert új munka helyem van, és nem akarok rögtön szabadnapokat kivenni.

Mit ajánlatok ?!



2019. márc. 30. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Gargarizálj smecta porral, vagy glucosepttel. Valami erősebb savleköző kéne mert a gargarizálás nem oldja meg ha újra felmarja a sav. Azt kéne megszűntetni és akkor nem kéne gargarizálni sem. 3-4 nap alatt elmúlik. Esetleg salvus víz vagy fehérakác tea használhat a savra ha nem tudsz orvossal savlekötőt iratni. Quamatel mini halottnak a kenet.
2019. márc. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy erősebb savlekötőt javaslok én is, háziorvos is felírja.
2019. márc. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia.40 mg osat szedtem savlekoto.20 mg sokat nem ér.gyenge a quamatel.ami nekem bejött acidwell ami veny nélküli.
2019. márc. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat ! És a torok fájásra mi a javaslatotok ? 😓
2019. márc. 30. 17:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Sós vízzel gargalizálj.
2019. márc. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ott van az elején mi jó rá. De úgy látpm nem értetted meg hogy hiába csinálod ha naponta lemarja a sav semmitől nem gyógyul meg. Ha nem marja meg magától is gyorsan elmúlik
2019. márc. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Halset torok spray!! Próbáld ki! Gégész ajànlotta a nagyon erős refluxom miatt!
2019. máj. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A reflux azért alakul ki, mert kevés a testben a só. Az NaCl, azaz a konyhasó. Ilyenkor csak híg gyomorsavat tud előállítani a test, abból meg sok kell. Ezért termel túl sok gyomorsavat a test. Egyél jó sok sót, igyál rá napi kb. 2 liter tiszta vizet, és hamarosan elmúlik a reflux. Ugyanis elegendő mennyiségű só lesz a testedben, abból tud tömény sósavat - ami a gyomorsav - előállítani a test. A töményből pedig sokkal kevesebb kell. Ezért nem fog fölfelé kibugyogni a gyomorsav - mert kevesebb lesz!
2019. jún. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!