Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Skarlát gyanu esetén meddig...

Skarlát gyanu esetén meddig kell az antibiotikumot szedni?

Figyelt kérdés

Múlt héten 3éves fiamnak fájt a torka párnap múlva jöttek ki rajta kiütések.Vissza mentünk orvoshoz azt mondta olyan de nem tipikus málna nyelve van...ezért csak azt mondja skarlát gyanús,de biztos ami biztos szedjen antibiotikumot.Ennek 6napja ma voltunk nála újra azt mondta abba hagyhatjuk az antibiotikumot holnap mehet oviba.Ma az oviba 2 csoporttársánál skarlátot állapították meg...tehát elég biztos hogy ő volt az első skarlátos...Mind a kettő 10 napos antibiotikum kúrát kap.Én is így tudtam hogy skarlátnál annyi ideig kell szedni hogy elkerüljük a szövödményeket.

Volt valaki hasonló helyzetben?vagy ért ehez?

Mi történik ha kevesebb ideig szedi az antibiotikumot mint 10nap és mégis skarlátos volt csak enyhe tünetekkel?


2019. ápr. 1. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
10-14 napig. Ha kevesebb ideig szedi, nem biztos, hogy elmúlik, nagyobb esélyel lesz szövődmény.
2019. ápr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy jó ötlet egy hároméves gyereket laikus gyíkozókkal távgyógyíttatni, ahelyett, hogy újra elvinnéd a dokihoz, és tőle kérdeznéd meg ezeket?
2019. ápr. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Újra vittem...jeleztem hogy 2skarlátos is van a csoportjába és hogy nem e lehet,ne szedjük inkább mi is 10napig a gyógyszert?A válasz vállrángatás,igen tudok róla de felesleges
2019. ápr. 2. 06:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Én megkérdeztem volna, hogy miért lenne felesleges. És addig kérdezősködtem volna, amíg meg nem nyugszom. Ha meg nem bíznék a dokiban, vinném a gyereket másikhoz.
2019. ápr. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
10 nap, az irányelv egyértelműen leírja. Ha a doki ezt nem tudja, másikat kell keresni. [link]
2019. ápr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!