Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt olyan, akinek orrsoven...

Van itt olyan, akinek orrsovenyferdulese van/volt?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok? Kellemetlen tunetek?

2019. ápr. 3. 08:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha ajánlott a műtét, akkor ess túl rajta. Az első pár nap kellemetlen, de túlélhető, vannak sokkal rosszabb műtétek ennél.
2019. ápr. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igazabol ,, remenykedem" benne, hogy ajanlani fogjak.

Evek ota kellemetlen lehelettel kuzdok, elkezdtem kivizsgaltatni az okat.

Azota kivettek a mandulaimat, voltam belgyogyaszati vizsgalatokon: gyomor-beltukrozes, erzekenysegi tesztek, hatha rosszul szivodik fel valami.. De nem talaltak semmit. Fogorvos szerint jo a szajhigieniam is, szuvas fogat se latott. Most, hogy visszamentem ahhoz a gul-orr-gegeszhez, aki a mandulain kimuteset javadolta, megjegyezte, hogy van egy kisebb orrsovenyferdulesem, de mas gondot nem lat. Tuneteim: Nagyon kellemetlen szajszag, eldugul a bal fulem, es kisugarzik valahonnan a fajdalom a fulembe. A bal fulemmel van nagyobb gond, de a jobb sem mindig tunetmentes. Ezen kivul valadekcsorgast eszlelek a torkomon, mar hosszabb ideje.. Nehezkesen nyelek. Most butalot kell kernem CT-re, orvos szerint orrmellekureg gyulladas a gyanu.Arra lennek kivancsi, hogy valoban ez okozhatja e a problemat, mert akkor nyilvan megmuttetem.. Mar regota szenvedek, leginkabb a rossz lehelettel.

2019. ápr. 3. 08:37
 3/11 anonim ***** válasza:
A kisebb orrsövény ferdülésre még lehet nem mondják a műtétet. Egyébként nem rosszabb, mint a mandulaműtét. Enni, inni nehézkes pár napig és lehet kell fájdalomcsillapító. De nem hosszú lefolyású dolog.
2019. ápr. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hat ilyen tunetek mellett azert remelem valami epelmeju orvossal konzultalok errol... Kibirhatatlan. A mutettol nem felek, nem lehet rosszabb mint a mandulamutet.
2019. ápr. 3. 08:48
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt orrsövényem amit megműtöttek. Én nekem már annyira durva volt, hogy nem kaptam levegőt orron át, és nagyon hangosan szuszogtam miatta, szinte sípolt már..Mivel a szaglás érzékét is elvesztettem, így az orvos javasolta a műtétet. De amit te leírsz tünetek, azok szerintem nem az orrsövény miatt van. A kellemetlen lehelet inkább gyomorpanaszokra utal.
2019. ápr. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Írtam már, hogy nincs gyomorpanaszom. Nincs refluxom vagy más, volt gyomortükrözés.
2019. ápr. 3. 09:36
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja, meg a gyomorpanaszok miert okoznanak fulfajdalmat, fuldugulast? Fogaimba is kisugarzik a fajdalom, pedig fogaszati problemam sincs rontgen alapjan.
2019. ápr. 3. 09:46
 8/11 puritan ***** válasza:
Nekem kb. 40 éve, 18 éves koromban volt ilyen műtétem, mert az egyik orromon nehezebben kaptam levegőt. Miután meggyógyult, ugyanúgy nehezebben kapok levegőt a bal orromon, semmi haszna nem volt az egésznek. Azt viszont elérték, hogy azóta akárhányszor náthás vagyok, orrfújásokkor mindig vérzik az orrom, pedig már kétszer ptóbálták az eret beégetni.
2019. ápr. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azigen:O Azt olvastam errol, hogy orrsovenyferdulesnel nem szellozik jol az orrlyuk, meg nem parasodik a levego vagy mi.. Nekem jo szaraz az orrlyukam, es verezgetni is szokott.. Leginkabb orrfujasnal.
2019. ápr. 3. 18:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Fülfájdalom, dugulás, és fogba ható fájdalom ezek nem az orrsövényferdülés tünetei. Azért mert az orvos szerint van egy kis orrsövényed, még nem jelenti azt, hogy ezek a tünetek mind az okozza.

A rossz lehelet sem lehet az oka, de egy enyhén nyitott gyomorszáj már igen. Ezt sokszor az orvosok nem is említik, mert nem veszélyes, el lehet élni vele 100 évig is.

Én a helyedben elmennék gyomorszáj vizsgálatra, hogy jól záródik-e vagy sem. Elmennék egy fogászati panoráma röntgenre, mert saját tapasztalatból mondom, hogy nekem ép fogaim vannak, nincs lyukas fogam, mégis az egyik hátsó rágófog gyökér alatt gennyes tályog volt, amit csak a röntgen mutatott ki. Addig nekem is bele nyílalt a fájdalom néha a fogamba, és néha a fülem is fájt. Orrsovényferdülésnél inkább a szaglás elvesztése, vagy az orrnyílásból nehezen vagy egyáltalán nem kap az ember levegőt.. Sajnos mindig van orrproblémám. Eddig 4x vették ki az orrmandulámat, 2x volt orrsövényferdülés műtétem, 1x orrkagyló záródásom, 4x orrpolip műtétem. Jelenleg az ötödik orrpolip műtétre várok.

2019. ápr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!