Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Helicobactert teljesen meg...

Helicobactert teljesen meg lehet szuntetni? Vagy ha meggyogyultam ujbol visszaterhet? 20/L

Figyelt kérdés

2019. ápr. 4. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Meg lehet szüntetni. Nincs rá biztosíték, hogy nem tér vissza. Kordában tartható bizonyos probiotikumokkal, ezüstkolloiddal, illetve megelőzhető.
2019. ápr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nem gondolom, hogy megelőzhető.

Valóban ki lehet irtani, de bármikor elkaphatod újra, probiotikum ide vagy oda.

Bárhol ott lehet, egy kilincsen, egy kapaszkodón a buszon, egy boltban egy terméken, amit megfogsz...

A harmadik orvosnál jártam ezügyben, 3-ból 2 szerint nem kell annyira komolyan venni, ahogy a neten le van írva, mindenkiben ott van, és nem bizonyított, hogy ilyen-olyan panaszokat okozna, amiket végül mégis ráfognak.

Bár most én is túl vagyok az első kúrán, de már nem tudom, mit higgyek.

2019. ápr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta a doki,hogy ez nem terjed nyal vagy testnedvek utjan. Mert akkor mar regen elkaptak volna itthon :D
2019. ápr. 12. 12:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Jól mondta, nem úgy terjed.

Emberi ürülékkel terjed, ami bejut a bélrendszeredbe, a szájüregen keresztül.


Elég rosszul hangzik, és mégis ott van mindenhol.

A netes cikkek szerint ott van a magyar lakosság kb 60%-ában, az orvos szerint mindenkiben.

Tehát mindenki, vagy majdnem mindenki "evett" más valaki székletéből. Erre írtam, hogy ott lehet egy buszos kapaszkodón.

Elég, ha valaki nem mosott kezet wc-zés után, vagy nem alaposan mosott kezet a Tesco mosdójában. Utána a baktérium ott lesz a csap tekerőjén - amivel azt hiszed, hogy épp tisztává varázsolod a kezed, de amikor elzárod, akkor meg is nyerted magadnak a bacit.

De emberünk megy tovább bevásárolni, és a baktérium ott figyel a bevásárlókocsi fogantyúján, és azon a 80 terméken, amit megfogdosott, de visszatett.

Utána már a te kezeden van, ami még nem fertőzött meg, de ha nyúlkálsz a szádhoz, vagy kibontasz egy csokit, vagy csak megvakarod az ajkad, aztán később megnyalod...

Szóval nem nehéz elkapni.

De egy fertőzött ember verejtékével vagy nyálával tényleg nem lehet, csak széklettel terjed.

2019. ápr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Remek :D koszi a valaszt. Meg annyi kerdesem lenne,ha nezi valaki,hogy a kura alatt lehet -e alkoholt fogyasztani?
2019. ápr. 13. 19:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Házipatika.hu:


Nem lehet antibiotikumra inni?


Nem mindenfajta antibiotikumra igaz. Érdemes ezzel kapcsolatban mindig elolvasni a gyógyszer dobozában található leírást. Sok olyan van ugyanis, amely mellé nyugodtan megihatunk egy pohárka bort anélkül, hogy bármilyen mellékhatásra számítanunk kellene.

2019. ápr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!