Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Has bal alsó részénél mi van,...

Has bal alsó részénél mi van, vagy mi lehet érzékeny?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár órája kezdődött, hogy a hasam bal alsó részén, kb. 10+ egynéhány cm-re a köldöktől a csípőcsont irányába, az övvonal felett érzek egy kis diszkomfort érzést, enyhe, néha közepes fájdalmat. Nyugalmi állapotban semmi nincs, csak mozgásra (vagy ha arra a területre nehezedek) jön elő.


Sérv lenne, vagy izomhúzódás? Netán vakbélgyuszi? Az kisugározhat ennyire messze? Múlthéten voltam háziorvosnál, mert akkor a jobb alsó részem volt érzékeny pár napig, ő kizárta a vakbelet akkor. Sérve gyanakodott, de nem talált semmit, megnyomkodta a vakbelem is, meg a túloldalt is, hogy érzékeny-e a vakbél felengedéskor.


Vagy vastagbél? A székletem normális, nincs hasmenésem, napi rendszerességgel van 1x vagy 2x, nincs lázam, nem hányok, nincs hányingerem.


Csak kissé zavar ez a néha megjelenő érzés. Amúgy nem mozgok, egész napos ülőmunkát végzek, és 0 sport van az életemben, 105 kg és 81 cm. Tudom kéne sportolnom, mert nem érzem mindig jól magam a bőrömben így.


Előre köszönöm a válaszokat!



2019. ápr. 4. 14:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, azt lefelejtettem, hogy férfi vagyok.
2019. ápr. 4. 14:13
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet a beleid fájnak, talán éppen a mozgáshiány miatt.
2019. ápr. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bal alhasi fájdalom szinte mindig székletproblémára utal. Előfordulhat, hogy a mozgásszegény életmódtól pang a sigmabélben a széklet és ennek a tompa feszítését érzed. Attól, hogy rendszeresen el tudsz menni, még lehet nehezebben ürül, így csalóka a dolog, mert a szervezeted is átver a napi széklettel, de egészséges esetben valószínűleg több ürülne és panaszod sem lenne.

Picit a táplálkozáson és a folyadékbevitelen próbálj változtatni ha sportolni nincs lehetőséged.

2019. ápr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Beszorul a levegő...mozogj többet
2019. ápr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Pista1979 ***** válasza:
Ha nyugalmi állapotban nem fáj,nagy a valószinűsége a mozgásszervi problémának.Porc kopásnak....kihat a hasba is..mivel ott futnak az idegek.Tapasztalat.
2019. ápr. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!