Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért fáj, ha nyelek?

Miért fáj, ha nyelek?

Figyelt kérdés

Tüsszögök néha, és folyik az orrom(csak napi 1-2 alkalommal).

Ha nem kajálok huzamosabb ideig (pár óra), akkor elkezd fájni a torkom olyan módon, hogy fáj nyelni, mintha száraz lenne a torkom, de nem köhögök. Fura ezt így elmondani, de mintha hiába nyelném le a nyálamat, nem menne rá arra a felületre ahol érzem a fájdalmat, hanem kikerüli azt, és továbbra is száraz az a terület, ahol fáj.


Mint amikor öntök vizet lefelé egy lejtőn, és kikerüli a közepét. Lerajzoltam hogy értsétek miről próbálok beszélni :D [link]


Szóval kb ezt érzem minden nyelésnél,a torkom aljánál érzem a fájdalmat. Evés után pár óráig nem érzek semmilyen fájdalmat, aztán utána megint... Reggel még erősebb ez a fájdalom, aztán elmúlik. Szerintem megfázás vagy ilyesmi lehet az oka, bár a franc tudja. 2 napja tart, tegnap kevésbé fájt.



2019. ápr. 8. 23:37
 1/10 A kérdező kommentje:
(A rajzolt képen a piros a fájdalom, a kék a nyál :D)
2019. ápr. 8. 23:39
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Cimbi, neked egy sima torokgyulladásod van vagy esetleg mandula. :D
2019. ápr. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi :-) mit tudok tenni, hogy elviselhetőbb legyen?
2019. ápr. 8. 23:47
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk orvoshoz menni. És fájdalomcsillapítót bevenni, plusz torokfertőtlenítő tablettát pl Strepszils szopogatni.
2019. ápr. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Dorithricin minimum és doki!
2019. ápr. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Strepsils vagy septofort. De az is jó ha negrót, hallst vagy verbena cukorkát szopogatsz mint a bolond :D
2019. ápr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
Nátha. Igyál hársfateát, és szedjél Robitussint! Jobbulást!
2019. ápr. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
16 évesen hogyhogy nem tudja valaki, hogy mi a teendő, ha fáj a torka? Még sose fájt?
2019. ápr. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8

1. Honnan veszed h 16 vagyok?:D

2. Nem, képzeld ily módon még nem fájt a torkom...

2019. ápr. 13. 16:32
 10/10 A kérdező kommentje:

Amúgy orvos azt mondta, hogy vírus szóval lényegében semmit sem tudott adni rá, mivel a vírusra nem lehet antibiotikumot adni, mert nem hat rá... Igyak teát + aludjak sokat annyit mondott. Igazából csak az igazolás miatt volt jó, hogy elmentem a dokihoz, kényelmesebb volt itthon gyógyulni.

De szerencsére már nem fáj :-)

2019. ápr. 13. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!