Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi idő amíg egy ínhüvelygy...

Mennyi idő amíg egy ínhüvelygyulladás rendbejön?

Figyelt kérdés
Màr 4 napja annyira fàj a kezem, hogy fogni se bírok. Voltam ma dokinàl, sínt írt rà fel. Mennyi idő amìg ez elmúlik?
2019. ápr. 10. 00:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha tényleg pihenteted és kíméled, akkor kb 2 hónap. Ha erőlteted akkor ezzel fogsz élni a sírig.
2019. ápr. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem gipszbe kellett tenni. Nemrég vettek le, 2,5 hónapig volt rajtam, de most nem faj. Nem volt kellemes a gipszes időszak, nyakba kötve kellett tartanom nappal a karom szigorúan.

Ujjaimat is gipszbe tették. Egyszer volt cserélve közben. Nekem a hagyományos feher gipszet tettek ra, az orvos nem engedte a könnyű gipszet, esetleg kérj azt mert sokkal könnyebb.

Most megyek sajnos ismét vissza dokihoz most a másik karom faj.. amivel régebben már bajlodtam, volt is gipszben de csak két hetig ami kevés nagyon. Most akihez járok maszek orvos ő azzal kezdte hogy minimum 2,5 hónap gipsz kell és ha utána is faj akkor műtét és utána ismét gipsz ennyi vagy több ideig.

2019. máj. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem is gipszelni kellett. Mindent megpróbáltunk szinten voltam rögzítőben is és nem lett jobb.

A doki gipszbe tett január 3-an és március 28-an vettek le. 13 hetig volt gipszben, nekem is felkotve kellett hordani.

Ugyanezt mondta nekem a doki mint az előttem valaszolonak hogy sokáig kell gipszben lennie és nappal mindig felkötni. Éjszakára a kendőt le lehet venni mikor már fekszel de egyébként nem szabad mozgatni.

Elrettentő példa egy barátom aki nem ment vele orvoshoz és konyekig ment a gyulladas. Műtét és 3 hónapig honaljig erő gipsz volt rajta!

2019. máj. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jelen, jobb karom honaljig gipszben 7 hete! A sín nem segít, gipszbe kell tenni.

Nekem volt rajta sín is és konyekig erő gipsz is. De nem pihent úgy a kezem ahogy kellett volna.

Elmentem maganban orvoshoz, másnap reggel 7-kor már a gipszelőben ültem a kórházban vallig gipszben. Szóval ne halogasd!

2019. jún. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Be kellett gipszelni a kezed?

Holnap megyek orvoshoz vissza, már túl vagyok injekció kúrán és rogzitot is hordok, de nem jobb. Felek, hogy be kell gipszelni :S

2019. jún. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gipszbe tettek a kezed utolsó? Mennyi időre és nagyon rossz? Nekem ma mondta az orvos hogy hétfőn menjek be hozza a kórházba és eldöntjük gipszbe kell e tenni vagy műanyag rogzitest kapok.
2019. jún. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen gipszben vagyok. Hat nem tudom mennyi időre nekem azt mondta az orvos hogy 6 het múlva találkozunk gipszcserén és majd meglátjuk.. addig nyakba kötve kell hordani a gipszelt kezem bár mindegy is mert máshogy nem is tudom tartani sokáig, a felkarom is be kellett gipszelni egészen honaljig. Azt hittem csak konyekig de az orvos azt mondta muszáj ekkora gipsz.. ez van ki kell bírni
2019. jún. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Délelőtt begipszeltek engem is. Mint kiderült a masik kezemben is kezdődő gyulladas van, az orvos gipszelni akarta ezt a kezemet is de abba nem mentem bele, fogni se tudnék úgy hogy ujjak is gipszben.

Soha nem volt semmim gipszben így nem kicsit ijedtem meg mikor mondta az orvos hogy nem műanyag rögzítés lesz hanem atkiser a gipszelőbe és az egyiket mindenképp azonnal gipszbe teszik a másikat meg nagyon ajánlott :(

De azt nem engedtem nekem ez is sok. A gipszelo ráadásul a nyakamba kötötte és mondtak hogy nem is szabad logatni csak éjszakára vehetem le de tegyem akkor is parnara a gipszet.

Hat elég nehéz így nyakban.

És aki gipszelt is mondta hogy szerinte rosszul teszem hogy a másikat nem engedem begipszelni mert mivel csak ezt használom tuti rosszabbodik és akkor gipszelni kell :((

De ha mindkettő gipszben lenne egyáltalán hogy látnám el magam? Sehogy.. És mindkettőt felkotve kellene hordani nyakban? Az lehetetlen.

2019. júl. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz gipszben tudom én de szerintem engedd gipszelni.

És ha kettő van gipszben azt ugyanúgy felkotik, gyógyászati boltban vegyél kartarto hevedert kettőt és az nem fogja vágni a nyakad.

De ha gipszbe kerül a másik karod azt ugyanúgy kötik fel, először az egyiket, aztán ele a másik karodat teszik, láttam ilyet a kórházban. Onnantól nem fogod tudni ellátni magad egyáltalán, úgyhogy ezt tervezd és törődj bele. De én nem várnék, ha rosszabbodik műteni kell vagy feljebb megy a gyulladas akkor honaljig gipszbe fognak tenni. Azt ne várd meg, hidd el az sokkal rosszabb mint egy konyekig erő gipsz.

2019. júl. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!