Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hasi ultrahang kimutat refluxo...

Hasi ultrahang kimutat refluxot és/vagy candidát?

Figyelt kérdés
Tüneteim miatt leginkább erre a két betegségre gyanakszom, de nem tudom, mennyire lesz hasznos ultrahangra mennem. A gyomortükrözés az orvos szerint a következő lépés lehet, de örülnék, ha nem feleslegesen mennék ultrahangra, kiderülhet belőle e két betegség valamelyike? A neten csak csecsemők esetén olvasom a reflux ultrahangos kimutatását....

2019. ápr. 11. 11:55
 1/7 Eliosz válasza:
35%
Ultrahangon semelyiket nem lehet kimutatni. :)
2019. ápr. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Uh nagyon kevés dolgot lehet látni a hasüregben.

AZt csak azért csinálják, ha valami nagyobb probléma van ami látható, akkor már kokrétan tudjanak keresni.


A CT vagy a tükrözés ami érdemlegeset kimutat.

De ha pl UH észlelnek epekövet akkor nem fogják tovább nézni a többi dolgot...


Candida szerintem csak kitányésztéssel lehet látni, vagy tipikus tünetei vannak.

Refluxnak is van tipikus tünetei.

2019. ápr. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
az szuper, akkor miért küldött el az orvos rá? egyáltalán mi derülhet ki akkor? :)
2019. ápr. 11. 12:06
 4/7 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm, a tünetek csak szerintem tipikusak, az orvos szerint nem :(
2019. ápr. 11. 12:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a gasztroenterológus, hogy csak tükrözéssel lehet a refluxot megállapítani, de azért hasi ultrahangra is elküldött, szerencsére, mert ott derült ki, hogy epehólyag cisztám van.
2019. ápr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért küldenek hasi ultrahangra, mert az mást kimutathat, ami okozhat gyomor panaszokat. Candidát meg refluxot nem.

Ez csak egy kiegészítő vizsgálat és általában minden belső szervi betegséghez hozzátartozik az, hogy hasi ultrahangot kérnek és még sok helyen mellkas röntgent, ez alap szokott lenni.

2019. ápr. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a mellkas ctn sem látszott a reflux. Sajna az csak tükrözéssel lehet. Az uh csak azt mutatja ami eleg nagy. Pl a veseköveim nem látszottak rajta. Ctn igen.
2019. ápr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!