Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől érzem azt, hogy a...

Mitől érzem azt, hogy a szívem a "torkomban dobog" és pár percenként mély levegőt kell vennem, mert nincs elég oxigén a tüdőmben?

Figyelt kérdés

Természetesen majd megyek orvoshoz, csak olyan a rendelési ideje, hogy nagyon nehéz összeegyeztetni a munkával, így nem egyszerű megfelelő időpontot találni. Ráadásul a háziorvosom mindent a stresszre fog, pedig átlag pár évente megyek hozzá, szóval nem arról van szó, hogy 2 havonta elmegyek, mert akkor megérteném, hogy le akar rázni...

Szóval úgy érzem, hogy olykor a szívem egymás után 1-3-szor akkorát dobban, hogy addig nem is kapok levegőt. A fent leírt "légzési nehézségen" kívül még a fejemben hallom is és érzem, ahogy áramlik a vér, érzem még a tarkómban is ahogy dobog a szívem, nagyon fura. Ezen kívül szoktam fájdalmat érezni a mellkasomban, változó helyeken: a szegycsontnál, a bordáimnál, a hónaljamnál, néha a mellemben is. Nagy ritkán a két lapockám között is, de ez ritkább.

A stresszt, lelki okokat én most kizárnám (hál' Istennek nincs semmi komoly probléma az életemben).

Örülnék, ha olyan válaszolna, aki átélt már ilyet, de persze mindenkinek megköszönöm, ha válaszol. :)

Nem dohányzom, sportolok heti 2-szer, nem fogyasztok semmilyen koffeintartalmú italt, nem eszek zsíros ételeket, és nem iszok cukros üdítőket sem.


26/N



2019. ápr. 14. 13:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg extrasystoléd van, azaz időnként üt egyet-kettőt plusszba a szíved. Ez önmagában nem lenne veszélyes, de a mellkasi fájdalmat alaposan ki kell vizsgálni.
2019. ápr. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, hogy válaszoltál! :) Remélem, az van, amit írtál, és nem komoly.
2019. ápr. 14. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!