Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek sikerült javítani...

Akinek sikerült javítani citológia eredményen, P3-ról P2-re, mit szedett?

Figyelt kérdés
A két szűrővizsgálat között mit tapasztalt?(Gondolok itt a barnázásra például).Köszönöm, ha válaszoltok!

2019. ápr. 14. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én ezzel a P-s besorolással 10+ rákszűréssel a hátam mögött találkoztam először. Amikor egy másik nőgyógyásznál jelentkeztem, az ő laborja ezt a "pézést" használta, s rögtön az első leletem P3 lett. Utána rögtön csináltak HPV tesztet, de nem volt HR (high risk) típusom, csak LR (low risk). Fél év múlva konkrétan ajánlott levélben kaptam "behívót" a kontrollvizsgálatra, de akkor már egy másik nőgyógyásznál voltam, aki már korábban mondta, hogy a P3-mal nem kell törődni, mert legtöbbször magától "gyógyul", azaz visszamegy P2-re. Ő akkor le is vette a kenetet, és nála már akkor P2 jött ki. Aztán egy évvel ezután megint mentem szűrésre, amikor is egy olyan leletet kaptam, ahol nem volt P besorolás, a dokinő azt mondta, hogy az amúgy egy elavult rendszer, amit már csak kevés labor használ...

A kérdésedre az a válaszom, hogy az égadta világon semmit nem szedtem, magától változott meg a "rossz" eredmény, alátámasztva annak a dokinak a véleményét, aki szerint nem kell ezt túlgondolni. A kettő közt nem volt barnázásom, folyásom, semmi extra nem volt. Néha éreztem, hogy csíp a hüvelyem, olyankor feltoltam egy Gynophilust és kb. két órán belül "helyreállt a rend", de ilyen akkor is van, amikor nincs P3 leletem. ;)

2019. ápr. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
P3-kor általában a doki javasol valami kúpot, gyógyszert és 2-3 hónap múlva megismétli a szűrés.
2019. ápr. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is hüvelytablettát javasolt 3 egymást követő hónapban és 6 hónap után rákszűrés. A hüvelytablettákat használtam, de folyamatosan barnázás van. Másfél hónap múlva telik le a 6 hónap, már kértem időpontot is a szűrésre. Azt mondta, hogy gyulladás van, HPV nincs. Nem tudom, hogy ez ami most van, az a hibás sejtek leválása vagy továbbra is van gyulladás és az okozza.
2019. ápr. 15. 10:50
 4/4 anonim ***** válasza:
#1 vagyok - nekem tizenéves koromtól mindig "vegyes flórát" mutatott a citológia, néha gyulladásos jeleket, hámelváltozást, de minden egyéb panasz nélkül. Viszont életem egyetlen "barnázását" egy Macrimor nevű hüvelytabletta idézte elő, amit pont ennek a vegyes flórának a kezelésére írtak fel... De ez még a P3 előtt volt, mert magára a P3-ra semmit nem kaptam, csak a HPV lelet után azt a tanácsot, hogy jöjjek vissza fél év múlva... De nem is bánom, így utólag. :)
2019. ápr. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!