Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A reflux okoz léguti tüneteket...

A reflux okoz léguti tüneteket mint például torokköszörülést és nyálkát a garatban?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 21. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
igen, okoz
2019. ápr. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igrn.nekem is volt mar
2019. ápr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És neked mitől mult el mert én szedem a pantoprazolt de nem szünik mindig termelődik a nyál a torkomban és köszörülöm a torkom
2019. ápr. 21. 19:38
 4/6 gungasam ***** válasza:

Semmit sem szedek rá. Nekem elmúlt.Nekem nem nyálkás hanem száraz.

Sajnos a reflux okozhat soha el nem múló szövődményeket, mint ez a nyálka képződés. talán még "szerencsésnek" is lehetne nevezni. Mennyivel nehezebb lenne száraz torokkal? A nyálkaképződés oka a nyálkahártya túlingerültsége lehet, esetleg gyulladása. A nyálkahártya a reflux betegségtől jelentősen megsérülhetett(lemarta a sav!) és nem teljesen regenerálódott, vagyis valamilyen mértékben hegesedett.

Az is elképzelhető, hogy túlérzékennyé vált valamely környezeti tényezőre, száraz levegő, szmog, stb.

javasolom, hogy sokkal többször igyon keveset mint annak előtte, és kerülje az irritáló folyadékokat, alkohol, forró italok, szénsavas italok..stb.

Alkoholos italt pl. csak kísérővel, higítva, szénsavat kiszellőztetve, kávét csak tejjel, teát citrom nélkül és lehetőleg virágteát nem levélteát. A szoba levegőt párásítva, gyakran porszívózva, vagy légszűrő üzemeltetésével tisztítva.Esetleg gégész szakorvos tudhat jó tippet adni.

Refluxos voltam magam is.

2019. ápr. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen sajnos! Nagyon durvàn! Nekem úgy felmarta a torkomat is a sav, szilàrd ételt nem tudtam enni. Nyelèsi nehézségem lett! Aztàn a sok köszörüléstől is úgy fájt már. Illetve a nyák termelődés folyamatos szinte! Majdnem asztmas lettem a sav miatt! Annyit befulladtam meg hörghurutom lett. A torokra próbáld meg a Halset toroksprayt! Egy gégész ajánlotta és valóban jó! Jártam 10gégésznél tuti és ez az egy ajánlotta ezt. A többi 2magasrol tett rá.
2019. máj. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is azt vettem észre, hogy nyálzok hajnalban, de veszettül. Meg fáj a torkom, főleg esténként, köszörülöm állandóan és esténként jön rám inkább a köhögési roham. Gégész semmi jót nem ajánlott a fájós torkomra, továbbküldött gasztroenterológiára. Már csak benne bízom, hogy megszabadít ettől a kínzó torokfájdalomtól. Nem ég, nem jön fel a sav, csak fáj és nehezen nyelem le az ételt.
2019. máj. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!