Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Enyhe magasvérnyomással élők...

Enyhe magasvérnyomással élők közt van olyan, akinek gyógyszermentesen sikerült rendezni? 31/N

Figyelt kérdés

Nekem a határértéken mozog, tehát 130 felett van, ha front jön előfordul, hogy 150-160-ig felmegy, azt meg is érzem, majd visszamegy 140 alá. Háziorvos nem adott gyógyszert, mondván, hogy erre még nem, mert akkor nyáron nagyon levinné.

Valakinek segített valami, vagy 30 évesen már nyugodjak bele, hogy ez csak rosszabb lesz?

Köszi



2019. máj. 1. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez csak rosszabb lesz. Ha nem szédülsz, akkor is lehet baj, elég, ha fáj a fejed, vagy fekete foltokat látsz, az agyérgörcs vagy az agyvérzés nem játék. 130 és 140 még a kórházban elfogadott, a 160-170 nagyon sok.
2019. máj. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, de ha a háziorvos nem ír gyógyszert, nem tudok mit csinálni. :D hálistennek nem mindig magas.

Engem az érdekelne, kinek milyen gyógyszermentes terápiák segítettek, ha segítettek.

2019. máj. 1. 16:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Az nagyon nem jó, ha egyszer alacsony, egyszer magas, kórházban be tudják állítani.
2019. máj. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a galagonya virágos ágvég tea kúrát.
2019. máj. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A galagonya tea főzet kiváló a magas vérnyomás ellen.

A fehér fagyöngy is jó, abból hideg teát kell készíteni.

Este beáztatsz egy kávéskanálnyi fehér fagyöngy őrleményt egy csésze vízbe, reggel leszűröd és megiszod.

A galagonya is, meg a fagyöngy is könnyen fogyasztható, nincs rossz íze natúr állapotban.

A galagonya, amikor főzöd, büdös halszagú, de a kész tea kimondottan kellemes, nincs rossz szaga és hűtőben simán eláll napokig.

A fehér fagyöngyből napi egy kávés kanálnyit javasolnak, többet nem érdemes, mert esetleg máj károsodást okozhat.

A fokhagyma és a cékla fogyasztása is jótékony hatású.

Ha nem megoldható a natúr fokhagyma - nem bírja a gyomrod, vagy a környezeted :))- jó a fokhagyma tabletta vagy lágy zselé kapszula is.

Tapasztalataim szerint nekem legjobban a galagonya vált be.

Szerintem nem túl magas vérnyomás esetén kiválthatja a gyógyszeres kezelést.

Ja, és persze nem szabad elfelejteni, hogy a sok mozgás és a helyes étrend is alap feltétel a vérnyomás kordában tartásához.

Jó egészséget!

2020. máj. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!