Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Végbél rákom van?

Végbél rákom van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 éves vagyok (nő).

Az a problémám,hogy 1 hónapja nagyon fájt székeléskor a végbelem egy pontban szúrt napokig és vérzett is kemény volt a széklet nagyon majdnem hogy ilyen szorulás szerűséget éreztem..na most én megnéztem tükörben és a végbelemnél láttam egy kinövést...van is ott egy kinövés a fájdalom elmúlt hálisten abban a pontban már nem vérzik de a kinövés megmaradt nem nőt de nem is lett kisebb ez lehet hogy daganat? anno megállapitották kiskoromban már volt aranyerem..nem tudom ez az aranyér lehet e vagy esetleg rák ....nagyon félek, és elkezdtem mindennap nézni reggel délben este,hogy nőtt e de nem láttam változást és most meg másik helyen fáj de nem vérzik csak fáj,lehet hogy annyiszor nézem tükörben amiatt fáj már mikor széthúzom bocsánat,hogy így fejezem ki magam de nagyon aggódok rákos vagyok e máshol is látok apróbb kinövéseket évek óta ez amit írtam a legnagyobb ..most másik pontban láttam ez kisebb de most ez fáj,de akkor fáj,mikor széthúzom..csak mindennap ellenőrzöm nőtt e ..ezt is szerettem volna kérdezni mennyi ideig kell ezt nézegetnem hogy nőtt e a kinövés? most már fáj..nagyon aggódok,hogy ez áttét :s kérlek aki jártas írjon vissza erre köszönöm szépen :(



2019. máj. 4. 10:16
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
mondjuk,lehet valóban aranyér mert mondom már nem vérzik meg nem is fáj,az a pont ott...akkor mikor kijött fájt szúrt viszketett és vérzett és az elmúlt megmaradt a dudor de már panaszok nincsenek egy hónapja azért nem értem,hogy ez mi...mindenképp megyek orvoshoz ...:( de én sajnos hipochonder vagyok és nagyon aggódok félek a ráktól ..anyukámnak mondtam de ő azt mondta ha rák lenne vagy esetleg áttét már lenne más panaszom :/ de én nagyon félek :(
2019. máj. 4. 10:45
 12/20 A kérdező kommentje:
nem nem kamu kérdés..én utánna olvastam a végbél ráknak..és ott írták a tünetek vérzés és fájdalom ezért írtam ki..nem kamuznék ilyet van eszem....kiskoromban bármi bajom volt rögtön vittek orvoshoz illetve anyukám ő is nagyon hamar megijed bármi van vele és szerintem nálam ezért alakult ez a pánik ki...most fogok barátommal összeköltözni Júniusban és annyira rossz,hogy mikor úgymond jól alakul életem mivel eddigi srácokban végig csalódtam és végre találtam egy normális embert és tervezzük jövőnket mindig jön valami :( amúgy ez a legnagyobb félelmem a rák..tudom,lehet kicsit eltúlzom de sajnos hipochonder vagyok és nem tudok ellene tenni semmit ilyenkor kattog agyam :(
2019. máj. 4. 10:49
 13/20 anonim ***** válasza:
Fordulj pszichológushoz! És vegyél aranyér elleni kenőcsöt, táplálkozz máshogyan, rostban gazdag ételeket egyél, mellőzd a sok szénhidrátot és cukrot, mozogj rendszeresen, igyál sok folyadékot és csodát fogsz tapasztalni, mégpedig, hogy elmúlik a problémád!
2019. máj. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Szokj le az interneten való öndiagnosztikáról, ott ha elkezdesz tünetek után kutatni, előbb-utóbb úgyis találsz valamit ami majd egy halálos betegség tünete IS lehet, és onnantól kezdve már bemeséled magadnak, hogy neked is az a bajod.
2019. máj. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
hipochondria ellen nem tudom mit tudnék tenni..:/ kiskorom óta félek mindentől..illetve ráktól legjobban
2019. máj. 4. 10:54
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem szenvedni kell, hanem pszichológushoz menni! Előtte még nézesd meg az aranyeredet egy proktológussal, és utazz el Bécsbe.
2019. máj. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Ha viszket is, fáj is, tuti nem daganat. De menj el orvoshoz, mert csak úgy fogsz megnyugodni.

Én is voltam súlyos szorongó-hipochonder, hidd el, tudom, mivel jár ez, és mit élsz át.

2019. máj. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ez biztos,hogy egyszerű ARANYÉR! Apukámnak is van,és ugyanezek a tűnetek vannak neki is. Az aranyér az fáj, viszket,éget,szúr,vérzik és jól látható kinövés van igen,külső aranyér.Van belső is azt nem lehet látni. Menj el orvoshoz,mert ezt kezelni kell! Ez nem rák,annak szerteágazóbb tűnete van. Feleslegesen idegesited magad.
2019. máj. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat:) aranyosak vagytok . meg belegondolva biztos, lenne más tünetem ha rákos lennék de nekem jó a közérzetem tényleg jól eszek is fáradékony sem vagyok..a székletem is ugyanaz csak ha keményebb akkor fáj nagyon...amúgy nem mindig fáj..meg igen menstruáció előtt érdekes de mindig kijön hogy fáj..nem tudom mitől ez régóta és most is előtte vagyok..és fogyni sem fogytam sőt inkább híztam most 2 kilót mert többet ettem kicsit
2019. máj. 4. 12:36
 20/20 anonim ***** válasza:
Ne rettegj ennyire a ráktól, ne gondolj folyton erre, mert még bevonzod a betegséget, és ne huzogasd szét minden nap a feneked, mert ha kicsit be volt repedve a kemény széklet miatt a végbeled, akkor így soha nem fog begyógyulni, kenegesd, vagy használj kúpot és ha nem javul, menj sebészetre.
2019. máj. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!