Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Melanomám van? Baj lehet belőle?

Melanomám van? Baj lehet belőle?

Figyelt kérdés
A nyakam alatt az állammal párhuzamban van középen egy nagyobb anyajegy és a hátamon egy púpos.Még nem voltam bőrgyógyásznál.
2019. máj. 11. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hogy bőrrákod van-e, így látatlanban nem tudjuk megmondani. Attól, hogy egy anyajegy nagy, vagy púpos, még nem rákos. De ha bőrrákot lenne, akkor igen, lehetne belőle baj. Az egyik legintenzívebb és leggyorsabban halált okozó ráktípus.
2019. máj. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A bőrgyógyász megfelelő eszközzel meg tudja neked mondani, hogy le kell-e vetetni. Szerintem szabadulj meg tőlük, nekem is járóbeteg rendelésen vettek le egyet a nyakamról. Miután levették el tudják küldeni szövettanra. Egyébként akkor veszélyes, ha sötét színű, vérzik, ill. növekszik.
2019. máj. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért ez nem ilyen egyértelmű, hogy sötét színű, vérzik és növekszik. Vannak halvány melanomák is pl., ha pedig már vérzik, akkor valószínűleg áttétet is adott.

Az nem baj, ha púpos, viszont ha egyenetlen a színe, vagy mostanában nőtt az igen. Évente ajánlott az anyajegyek vizsgálata, kérj időpontot és megtudod, le kell-e vetetni.

2019. máj. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) További szép napot!
2019. máj. 11. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!