Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Higanyos régifajta vérnyomásmé...

Higanyos régifajta vérnyomásmérőnek milyen hibái lehetnek?

Figyelt kérdés
Mérési eredményre kiható hibák érdekelnének. Ha a higany alapállapotban kissé magasabb, akkor elegendő a mértértékhez ezt a különbséget hozzáadni? Mintha feltoltam volna askálát, hogy lenullázzam a kijelzőt.
2019. máj. 21. 02:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Hitelesíttetni kell ha nem jól mér. Nem szerencsés hozzáadogatni, levonogatni. Vagy legjobb kidobni, és venni egy ilyet: [link]
2019. máj. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Valószínűleg szuper az említett típusú mérő, mert egy professzor ismerősöm is hasonlót - lehet, hogy ugyanilyet - használ. Mégis azt mondják, a higanyos a legpontosabb. Szerintem azért, mert a gravitáció stabilabb egy adott földrajzi ponton, mint egy légnyomásmérő membrán. Érzésem szerint a higanyos ott romolhat el, ha a mandzsetta nem tökéletes, nem szorít megfelelően, vagy a csövekben fojtás lép fel törés, dugulás miatt. Egyébként a higanyoszlop nyomása tart egyensúlyt a légnyomással. Még gond lehet a hallgatózással is. Ez utóbbi gond a membrános nyomásmérőkkel is fennáll. De én amatőr vagyok, továbbra is várok véleményeket higanyos mérővel tapasztalatot szerzettektől. Minden választ köszönök!
2019. máj. 21. 13:59
 3/5 anonim ***** válasza:
az a legfőbb hibája, hogy sok gyakorlást igényel. Ha eltörik akkor mérgező. És rendszeresen kell kalibráltatni.
2019. máj. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze, a higanyos pontosabb. Vajon mennyire releváns orvosi szempontból, hogy 125 vagy 126 Hgmm az a vérnyomás? Semennyire. A membrános kisebb, tartósabb, könyebb, ütésállóbb, szebb, stb.
2019. máj. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ma rákérdeztem, és nem hogy nem foglalkoznak a higanyos hitelesítésevel, hanem azt mondták, tilos használni. Kérdem: Nem forgalmazni? Válasz: Már használni is tilos. Ez igaz is lehet, de azért időről időre felbukkan egy-egy a webes piacokon...

A javasolt membrános mérő +-3 Hgmm pontosságon belül mér a Youtube teszt tanúsága szerint. Az ára reális, de egyelőre elég három mérő....

2019. máj. 22. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!