Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha a streptococcus fertőzésre...

Ha a streptococcus fertőzésre felírt makrolid antibiotikumomat két nap múlva lecserélték egy másik makrolid antibiotikumra (súlyos mellékhatásnak vélt okból), kialakulhat rezisztencia emiatt az elsőre?

Figyelt kérdés
Roxitromicint kaptam, az első napi adagot követően nagyon durva szájüregi gyulladásom lett, amely a második után sem múlt el. Akkor visszamentem az orvoshoz, klacidot kaptam, a szájüregi gyulladás enyhült, de csak napok múlva múlt el. Most, kb. két héttel később, a kislányom antibiotikum nélkül ugyanezeket a szájüregi tüneteket produkálja, nagy valószínűséggel skarlátos. Ha újra visszafertőződöm (először én kaptam el tőle a streptococcust), lehet még hatékony a roxitromicin? (Penicillin érzékeny vagyok, nagyon nehéz nekem megfelelő gyógyszert találni, ezért lenne fontos a kérdés, orvoshoz menni a beteg gyerek mellett egyelőre nem tudok.)

2019. máj. 27. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Mivel előfordult mellékhatás, így nem gondolom, hogy legközelebb is felírnak Roxitromicint. Az orvosnak ezt jelezni kell, ha legközelebb is szeretné felírni, hogy volt mellékhatás. És Ő remélhetőleg keresni fog egy másik gyógyszert amit szedhetsz.
2019. máj. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De mint kiderült, nem a gyógyszer mellékhatása volt, hanem a streptococcus baktérium, esetemben a skarlát egyik tünete.
2019. máj. 27. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!