Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon száraz a bőröm, pedig...

Nagyon száraz a bőröm, pedig sok vizet iszok (2-3 liter/nap). Lehetséges, hogy a sejtek vízfelvétele gyenge?

Figyelt kérdés
Ahogy iszok egy pohár vizet, hamarosan rohanok is vécére, és kb annyi ki is jön, amennyit ittam. Ha egy nap kevesebb, pl 1-1,5 litert iszok csak, akkor a tenyerem smirglihez hasonlóra szárad. Én úgy gondolom, hogy a belekből felszívódik, csak sejt oldalon nincs felszívódás, és ezért a vérben keringve hamar ki is választódik a vesékben. Ezért is lehet, hogy szinte azonnal ki is jön. Lehetséges ilyen? Nem ilyen az inzulinérzékenység is?

2018. dec. 2. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező te kevered a bőr turgorát, a bőr szárazságával. A vízfogyasztás a bör feszességét, turgorát, a sejtek víztartalmát befolyásolja. Az nagyon nagy baj lenne ha ez nem lenne jó. A csökkent turgorú bőrre tipikus példa az aszott 90 éves mamikák.

A bőr szárazságát általában külső behatás okozza szél, hideg, szappan túl gyakori kézmosás, fürdés stb. Ugyanis a bőr szárazságát nem a víz hiánya, hanem a faggyúmirigyek által termelt faggyú nem elegendő volta okozza. Magyarul a száraz bőr nem eléggé zsíros. Ez testápolókkal kézkrémmel a kiváltó ok korrigálásával javítható.


Amit az inzulinról írsz az is elég zavaros. Természetesen egy labor éhomi vércukorral sosem árt, de a gyakori vizlésnek is sok oka lehet.

2018. dec. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy a faggyúmirigyek nem termelnek elég zsiradékot. Például a fülem csak akkor zsírosodik, ha begyullad. Vagyis ugyanúgy több zsírt termel, mint más füle, csak kevesebb termelő sejt van. Azt mondta egyszer egy fülész, hogy a krónikus fülgyulladástól elpusztulhatnak ezek a faggyúmirigyek, de a pikkelysömör is elpusztíthatja. Csak nekem az egész testem száraz, ha ki sem mozdulok, akkor is, se szél, se túl meleg, jó páratartalmú lakásban is ugyanez a helyzet. És a vízivás csökkenésekor szárazabb lesz a bőröm is. És ez az egész pár éve kezdődött. Az inzulinrezisztencia, amikor a sejt nem veszi fel a szénhidrátot, hiába van jelen inzulin, mert az inzulin-receptorok nem jól működnek. Ilyenkor a vércukor szint mérés nem hoz eredményt. A cukrom egyébként rendben van, és a HgbA1C vérteszt is, ami a hosszútávú cukorszintet méri.
2018. dec. 2. 19:04
 3/9 A kérdező kommentje:
Még egy dolog bevillant. Az nem lehet, az ozmózisos szűrővel szűrt víz, amit egész nap iszok a cégnél, olyan, ami az ásványokat is kiszűri, és ez a víz nem tud felszívódni a sejtjeimbe, mert ott is jelen van az ozmotikus nyomás, viszont az ilyen tiszta víz nem tud a sejtmembránon átjutni? Ezért esetleg nem kellene ilyen vizet innom egész nap?
2018. dec. 2. 19:11
 4/9 anonim ***** válasza:

Na ezt is megéltem, elmagyarázták nekem mi az inzulinrezisztencia. :-D Orvos vagyok, de köszönöm a kiselőadást.


"Ilyenkor a vércukor szint mérés nem hoz eredményt."


Ez egy orbitális baromság. Számos okból.

Egyébként hülyeségeken agyalás helyett menj el egy bőrgyógyászhoz. Nem a folyadékbeviteleddel van baj.

2018. dec. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az ioneltérések esetében pedig inkább az lenne a problémád, hogy miért ver össze-vissza a szíved vagy miért görcsölsz.
2018. dec. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Voltam bőrdokinál 1000-szer...ezért keresgélek, mert rá nem lehet alapozni.
2018. dec. 3. 00:11
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyébként az rohadtul nem segít, hogy megírod, hogy mi a baromság, magyarázat nélkül. Meg hogy orvos vagy, és nem kérsz kiselőadást. Nem írtad ezelőtt, most meg kioktatsz. Egy szimpla magyarázat segítőbb lett volna. A tisztított vízre adnál inkább választ...
2018. dec. 3. 00:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem okozhat problémát. Nem a vízfogyasztással van baj. Ha mindenképpen okot keresel azt a táplálkozásodban keresd. Az inkább játszik, mint lehetőség.
2018. dec. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És mi lenne az irány? Kb? Mert lehet igazad van, csak én nem látom a hibát táplálkozásomban, mert a jelenlegit tartom jónak. Egy összehasonlítási minta segítene a válaszban.Köszi
2018. dec. 3. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!