Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet a Sclerosis multiplex...

Ez lehet a Sclerosis multiplex tünete?

Figyelt kérdés

37F


Tudom, hogy ez nem orvosfórum, de azért felteszem a kérdésem hátha az érintettek tudnak valami támpontot adni.


A lényeg, hogy úgy másfél hete tapasztaltam a következő tüneteket:


A bal combomon először egy furcsa fázásszerű érzés jött elő, mint amikor megborzong egy testrész a hidegre, ez eltartott egy óráig kb. Majd másnap enyhe bizsergést éreztem a bal lábamnál a bokám környékén. Aztán a következő napokban szintén éreztem bizsergést a bal hüvelyujjam végén.

Pár nap múlva amikor felkeltem zsibbadt a jobb karom, ami mindig mellettem fej magasságban van behajlítva hason fekve pozícióban és sosem szokott kb. Kicsit átmozgattam és elmúlt. Aztán másnap már úgy keltem fel éjszaka 2x is, hogy mindkét karom el volt zsibbadva. Ilyenkor kicsit átmozgatom őket és szűnik az érzés, utána maximum bizsereg még egy darabig.


Aztán napközben többször előjön ez a fázás érzés ami folyton végigfut a combomon, és alul kicsit bizsereg a lábam, hol a bal, hol a jobb lábfejemnél hosszabb időre de rendszertelenül, inkább estefelé.


Tegnap reggel ébredés után pár órán át bizsergett a jobb karom könyöktől lefelé, úgy kezdődött, hogy a kézfejemen kis bizsergést éreztem. Emellett enyhe feszülést éreztem néha a jobb lábfejemben a nagyujjam környékén. A jobb karom picit néha megrándul olykor az egérrel pl kétszer kattintok egy helyett, vagy pihenés közben picit megmozdul a kezem. Ez is tünetnek számít, mert nem tapasztaltam még.

Plusz infó, hogy eléggé fájdogált a derekam egy ponton, elég nehéz fizikai munkát végeztem 3 hete amitől nagyon el vagyok szokva. A kezeim is remegnek szépen és mióta így vagyok nem is sokat aludtam az idegesség miatt.


Hozzátartozik még, hogy amúgy is elég stresszes életet élek, sokat idegeskedek, kevés és rendszertelen alvással fűszerezve és kb nulla mozgással megspékelve. Ez már évek óta így van és sokszor voltam olyan állapotban, hogy teljesen kimerültem idővel idegileg. Más tünetem egyelőre nincs.


Elnézést ha hosszú lett, de igyekeztem részletesebb lenni, és köszi annak aki végig is olvasta. Eléggé ideges vagyok most emiatt, mert nem tudom mi lehet az oka.


Addig is várom a válaszokat.



2019. jún. 1. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Menj el a háziorvosodhoz, és mondd el neki amit itt leírtál! Ő majd megmondja a frankót, és nem kell tovább stresszelned plusz anonim oldalon laikusok válaszára várnod! Jobbulást kívánok!
2019. jún. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen,ezek lehetnek SM tünetek,de lehetnek 1000 másféle neurológiai dolog tünetei is. Sajnos nagyon nehezen diagnosztizálható betegség és csak tünetek alapján nem is lehet. Továbbá a zsibbadás tipikusan a szorongás egyik tünete is lehet.

Egy neurulógus vizsgálatot kérhetsz ugyan, de akkor nagyon jó orvos kell,aki komolyan is vesz és rendesen kivizsgál. 3 évig dolgoztam neurón,SM nővér voltam. Az ottani dokikra nem bíztam volna az életemet szóval ajánlani nem tudok neked senkit. Más tünet nincs? Érzéskiesés, kézgyengeség, (kiesnek a kezedből a tárgyak pl.)vagy látásromlás, homályos látás? Ha valamelyik még lenne, esélyesebb lenne,hogy komolyabban vesznek. De egy próbát megér a vizsgálat.

2019. jún. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1 Biztosan ez lesz a vége, de azért adtam egy esélyt ennek a lehetőségnek is. Nem várok csodát, de sokak tapasztalata, még ha nem is állít fel pontos diagnózist jól jöhet. Sok mindent lehet olvasni a neten jól meg is ijed az ember, de azért ott nem írják le részletesen mégis milyen az amikor a beteg maga éli meg ezeket a tüneteket. Köszönöm, és viszont minden jót!
2019. jún. 1. 21:49
 4/7 A kérdező kommentje:
#2: Nem, más tünetem nincs ezen kívül. Várható más is rövid időn belül, vagy ezek romolhatnak még tovább? Nem tudom mi ennek a lefolyása.
2019. jún. 1. 21:52
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy nincs 2 egyforma SM. Ahogy a betegek sem egyformák. Valakinek több tünet jön hamar, valaki csak zsibbad akár évekig, valakinek elmúlik akár évekre is,majd visszatér. Az egyik leg ismeretlenebb és megfoghatatlanabb betegség, csak tapogatóznak a kezelésében is emiatt. Nehéz eset. Biztosat nem tudok mondani, annyit javaslok,hogy egy neurológus nézzen rád mindenképp és ha úgy látja, vizsgáljanak tovább. Lehet 100 más oka is,mint ahogy már írtam. Ki kell zárni minden egyszerűbb dolgot,akkor már okosabbak lesznek. Meg te is. A jó hír, hogy elég ritka. Remélhetőleg neked sem az a bajod.
2019. jún. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5: Igen, tudom, hogy nehéz ezt diagnosztizálni és sokféle lehet a tünetek sora.


Mint mondtam sajnos elég régóta igen stresszes és kimerítő életem van, elsősorban a munkám miatt, és amúgy is hajlamos vagyok a szorongásra, voltam is emiatt kezelve. Az utóbbi időben is sokszor nagyon fáradtnak és kimerültnek éreztem magam pár erre utaló tünettel együtt, szapora szívverés napközben, elégtelen alvás, izzadás, remegés, kis dolgoktól is ingerültség, fejfájások stb. Szóval most nem tudom, hogy a szervezetem eddig bírta és elfogytak a raktárból a tápanyagok, vagy ez a nyavalya amiről íródott a bejegyzés. Én is remélem, hogy nem az utóbbi...

2019. jún. 1. 22:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mi lett veled azóta?
2020. febr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!