Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen Neurológiai betegség...

Milyen Neurológiai betegség lehet ez, SM?

Figyelt kérdés

2 éve ilyenkor kezdődött. Elkezdett fájni a mellkasom (mint utólag kiderült a reflux miatt), de nem tudtam mi miatt, borzasztóan pánikba estem, remegtem a félelemtől. Borzasztó stresszes, hosszú időszak volt.


Azóta tartósan tünetem: Erölködésre végtag/izom remegés, de sokkal könnyebben előjön, mint előtte + a testemen akárhol előjöhet naponta többszöri tikkelés, mintha 1-2 ideg "ugrálna", de csak pár másodpercig, majd elmúlik.


2-3 hónapja a bal kézfejem is viszket enyhén, de nem bőrprobléma, mert nincs se bepirosodva, se semmi elváltozás, csak érzem, hogy viszket. Mintha ingerelné valami az idegeket.


1,5 és 1 éve is voltam agykoponya MR vizsgálaton, és Nyaki gerinc MR-en elvileg minden rendben. Neurológus aztmondta rendben vagyok, becsípődhet valamim (na de állandóan?? ). Labor is rendben.


Most megint jött egy nagyon stresszes időszak, és székrekedést és bal fül hallásának enyhe csökkenését is észrevettem.


2 hét múlva megyek gerinc MR-re.


Mi okozhatja ezt? Volt már valakinek hasonló tünete? Nagyon félek.


20/f



2019. ápr. 14. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehetnek pszichoszomatikus tünetek...
2019. ápr. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az mit takar?
2019. ápr. 14. 16:50
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Stressz, szorongás, depresszió kiváltotta - nem létező- tünetek, melyeket az agy generál.
2019. ápr. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De a "mini idegugrálás" és az erőlködésre való remegés kvázi állandó. Igaz eléggé stresszes, szorongó életet élek, de szerintem ez akkor is furcsa...
2019. ápr. 14. 17:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Az SMkonkrétan a Szklerózis Multiplex. De ezt most honnan jött?
2019. ápr. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Blau Kind ***** válasza:
Ezek nem SM tünetek. SM kezdődésekor van látóideggyulladás és féloldali (vagy egy végtagon jelentkező) zsibbadás. Jellemző még a súlyos fáradtság (fátigé). Amiről te írsz, a remegés és "idegugrálás" nem az. Parkinson - kór tipikusan enyhe remegéssel kezdődik. Akár 10 éves korban is... (Egyik ismerősöm Parkinson - kórját gyerekként diagnosztizálták, a mai napig alig hiszi el neki valaki is.) Szerintem menj el vele sürgősen neurológushoz.
2019. aug. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Kiderult azóta, mi okozta, illetve elmúltak ezek?
2022. okt. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia. Refluxom van továbbra is, elég erősen. Más semmi komoly nem derült ki. Remélem minden rendben is van. Neked is a legjobbakat kívánom
2022. nov. 6. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!