Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A reflux fokozza a hörghurutot?

A reflux fokozza a hörghurutot?

Figyelt kérdés
2019. jún. 7. 07:07
 1/8 anonim ***** válasza:

A hörghurut a tüdő problémája, mert a hörgők a tüdő részei.

A reflux pedig a nyelőcsőben, meg a garatban okoz gondokat.

Úgyhogy nem nagyon gondolnám. De én nem értek hozzá. És különben is minden mindennel összefügg valamilyen szinten...

2019. jún. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem refluxot irtak a papiromra de mar egy eve kinoz a folyamatos kohoges meg a torokköszörülés meg a nyalka aztmondtak reflux de gyogyszerek ellenere se mult el
2019. jún. 7. 07:19
 3/8 anonim ***** válasza:
De akkor hogy jön a képbe a hörghurut?
2019. jún. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Köhögést, torokköszörülést okoz a reflux, a hörghurutban nem vagyok biztos. Ki mondta, hogy hörghurutod van?
2019. jún. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A köhögés, a torokköszörülés és a nyálka a refluxtól van, nekem is volt eleinte, 3-4 hónap gyógyszer szedés és diéta után múlt el, és most is előjön ha kiújul az erősebb savképződés.
2019. jún. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A fentiek alapján nem hörghurutod van, hanem refluxod, attól köhögsz, azt kell kezelni. Egyébként a kérdésre válaszolva, a reflux nem fokozza a hörghurutot. Viszont okozza a köhögést.
2019. jún. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! A reflux okozhat köhögést, irritálja a teljes felső emésztőrendszert. Azonban az sem ritka, hogy a szájüregbe feljutott gyomorsavat leszippantja valaki a tüdejébe. Nagyon tud marni.


Plusz a gyomorsav teljesen tönkreteszi a nyelőcső nyálkahártyáját, ami daganat kialakulásához vezethet.


Mindenképp kezeltesd! Sima gyógyszeres terápiával kezelhető.

2019. jún. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha arról van szó, hogy az orvos szerint reflux, szerinted meg hörghurut, akkor a hörghurutot felejtsd el, mert az egész más. Hallgass az orvosra. Vagy keress másikat, ha nem bízol benne.
2019. jún. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!