Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kialakulhat a "semmiből"...

Kialakulhat a "semmiből" rekeszsérv?

Figyelt kérdés

Úgy olvastam, hogy okozhat gyomorszáj tájéki fájdalmat, fekvésnél előrehajolásnal savas gyomortartalom visszaáramlást, mellkasi égő érzést, hányingert.


187 cm vagyok, 73 kg, nem emeltem nehezet.

Szorongó vagyok (néha vennem kell be egy 0.25 xannaxot, amikor nagyon kattogok, h mi lehet a bajom). 2.5 hete elkezdtem éhgyomorra pálinkát inni reggelenként, kb 1 hétig, amikor észrevettem, h savasat böfögök fel kaja után, akkor abba is hagytam. Azóta a savas maró érzés böfögéskor szinte teljesen elmúlt. Viszont ami miatt nagyon szorongom 0-24-ben az az, hogy kaja után diszkomfort érzet van a gyomorszájamnál (nem mindig), és gyakran kell böfögnöm, ,aminek következtében először gáz, következő ingereknél minimális gyomortartalom jön fel valameddig.

Fekvő helyzetben vagy előrehajoláskor,soha nem jön fel semmi, és magától sem, csak böfögési kényszert érzek és akkor. Nem ég a mellkasom sem a nyelőcsövem. Csupán a gyomorszáji diszkomfort érzés és ez a gyomortartalmas felböfögés zavar nagyon, folyamatosan szorongok miatta.

Akikkel eddig beszéltem (orvos, nővér), azt mondták, hogy átmeneti funkció zavar lehet, ami pszichés eredetű, heteken belül normalizálódik életmódváltással.

Szerintetek kell tartanom attól, hogy a "semmiből" rekeszsérv alakult ki és az okoz ilyen kellemetlenségeket? Folyamatosan csak ezt tartom logikus oknak... :(



2019. jún. 2. 18:12
 1/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ezt a semmiből kialakuló rekeszsérvet nem tudom értelmezni. Ha az van, akkor annak van oka. Egyébként csak úgy nem lesz. Ha fizikai munkát végzel, hirtelen megnyúlsz, gyengék az izmaid, baleset ért, akkor lehet ilyen, amúgy nem.
2019. jún. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ülő munkát végzek, kondizok (relatíve kis súlyokkal edzem), nem csinálok erőlködős, teljes testet igénybe vevő gyakorlatokat sem nagy súllyal (felhúzás, guggolás), baleset sem ért.
2019. jún. 3. 00:07
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy értettem a "semmiből kialakuló rekeszsérvet", hogy semmi olyan nem történt, hogy kialakuljon, mégis attól félek, hogy amiatt van teltségérzet kajálás után a gyomoszájamban és azért is böfögök vissza gyakran gyomortartalmat. :S
2019. jún. 3. 00:09
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Rekeszsérvnél légzési problémáid is lennének.
2019. jún. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy ha a gyomor felcsúszik a sérv miatt, akkor vannak reflux-szerű tünetek
2019. jún. 3. 00:26
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Persze, de nem az lesz a jellemző tünet.
2019. jún. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

En mult heten voltam gyomortukrozesen es megallapitottak, hogy rekeszservem van, es nincs refluxom, pedig engem regebben refluxal kezeltek. Szoval, lehet soha nem is volt refluxom, hanem a servem valtotta ki ugyanazokat a tuneteket. En rogton megerzem, pl ha szorit a nadrag, akkor nagyon elkezd fajni a baloldalam, ha ejszakara bekajalok nagyon tud egni a gyomrom. Nekem szerencsere nem aramlik vissza a kaja, de az ego fajdalom kisugarzik a mellkasomba, hatamba stb


Csak ugy nem alakul ki, szoval nemhiszem, hogy az lenne a bajod. A xanax palinkaval eleve nem gyomorbarat kombo, szoval azokat hanyagold, inkabb nezesd meg te is egy gyomorkukrozesen, ott kiderul, hogy mi a baj.

2020. jún. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!