Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A magas koleszterinszintemet...

A magas koleszterinszintemet hogyan csökkenthetném? Magy. Lent.39/Nő

Figyelt kérdés

Megérkezett a laboreredmények és le vagyok sújtva. Koleszterinem: 6,3 (5,2-ig jó) LDL koleszterin 4,11 és HDL koleszterin 2,09. Ezenkívül a pajzsmirigyem alul működik: 4,296 ( 0,3-4,2) Emellett az FSH hormonom (tüszőérlelő) 16, és a felső határ a 10. Amúgy a ciklusom szabályos 24- 26 napos, fogamzásgátlót jelenleg nem szedek.

Endokrinológus írt ilyen vérévételre, de csak szeptember végére kaptam időpontot, és a hasi-kismedencei ultrahangra szept. közepén kell mennem.


Addig mi lesz velem? Nem kellene gyógyszert kapnom a koleszterinszint miatt és a hormonjaimra?


Nem értem miért magas a koleszterinszintem, holott egészségesen élek, nem iszok, nem dohányzom, utálom a zsíros ételeket, ha eszek ilyesmiket hasmenésem lesz tőle.


164 cm magas vagyok és 66 kg. Annyira fogynom kellene 6 kg, de nem megy. 14 évesen voltam 83 kg, akkor lefogytam 25 kg-ot, és aztán évekig 60 kg körül voltam, csak az utóbbi 4 évben jöttek fel rám a kilók.


Nem eszek kacsát, libát, velőt, kolbászt,hurkát és fehér kenyeret. Évek óta csak sovány húsokat eszek párolt zöldséggel, csak sovány sajtot, túrót, és joghurtot, (nem gyümölcsöset), sok halat, és csak teljes kiőrlésű, korpás, rozsos, magvas, fekete kifliket eszek, plusz sok gyümölcsöt és zöldséges ételt, és persze zabkását reggelire. Egy bűnöm van, hetente párszor pár kocka étcsoki, néha palacsinta, de tortákat egyáltalán nem eszek, nincs is időm sütni. Tojást sem eszek gyakran.


Naponta egy órát aerobikozok, kis súlyokkal, emellett mindenhova biciklivel megyek, és mostanában meg kertészkedem, órákat kapálok (a kert ezzel jár.)


Kellene gyógyszert szednem? Ennél jobban nem tudok diétázni, sem sportolni, de talán a pajzsmirigy hormon eltérése miatt nem tudok fogyni.


Volt/van valaki hasonló cipőben? Kapott gyógyszert? Majd megyek a háziorvosomhoz, ő fogad, de nekem az endokrinológussal kellene minél hamarabb beszélnem. Hogyan lehetne megsürgetni?


2019. jún. 18. 01:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nem az érték a vészes, hanem az a gond, hogy az LDL duplája a HDL-nek. Valószínűleg kapni fogsz rá gyógyszert, bár az sem biztos, elég kemények a koleszterincsökkentők. Sokszor hiába érkezel egészségesen, nem jelent semmit.


Esténként egy pohár vörösbor jótékony hatású a koleszterinre, viszont a testsúlyt növelheti. Népgyógyászatban pedig a tyúkhúr fogyasztását javasolják a koleszterin csökkentésére.


A hormonértékek annyira nem rémisztőek. Ne ijedj meg, ennél százszor rosszabb értékeket is láttam már.

2019. jún. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Felesleges ezen pánikolnod. Nem egy olyan embert ismerek akinek adott az orvos koleszterinre gyógyszert köztük mamámnak is azért mert pár értékkel felül volt a határon. Hát mindenki abba hagyta a gyógyszer szedését mikor rájöttek hogy a májukat piszkosul tönkre teszi plusz semmit nem használ. Soha nem szednék én sem ennyi értékre gyógyszert.
2019. jún. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A pajzsmirigy hormonom szintje 4,296 és a felső határ 4,2.

Erre írnak fel valamilyen gyógyszert? Úgy érzem, ha főtt zöldségen élnék, és egész nap tornáznék, akkor sem menne le a súlyom 60 alá. Kis adagokat eszek, és lefekvés előtt 5 órával vacsorázok, tehát nem eszek be lefekvés előtt.

2019. jún. 18. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!