Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Félek. Kb. egy hete egy...

Félek. Kb. egy hete egy megszívott, jókora kullancsot találtam a nappali padlóján. A baj csaj az, hogy nem tudom, honnan került oda?

Figyelt kérdés
Van egy szobakutyám,akit ki szoktam vinni többször is sétálni.Van rajta riasztó nyakörv.Meg mindig átvizsgálom és csak feltűnt volna egy ekkora kullancs a kicsi yorkimba.Mi van akkor ha rólam esett le és nem vettem észre?A fejemen volt egy kis seb.Most halálosan félek.Mi van ha bennem volt a kullancs?Mert persze az összes létező tünetemet erre fogom.:-(

2019. jún. 24. 07:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, figyled magad és a kutyád is, de ha már eltelt egy hét akkor nem hiszem hogy bármi baj lenne. Ez a kullancs dolog sajnos elég rémisztő tud lenni de azért az esetek nagy százalékábam semmi problémát nem okoz. Párom már talált magában sokszor, hálistennek sose lett semmi baja, ritkán fertőzöttek a kullancsok, de persze vigyázni nem árt, ezért érdemes figyelni kutyosodat is eszik e rendesen stb. De mondom, egy hét elteltével már nem kell gyanakodni nagy bajra ha eddig nem volt :)
2019. jún. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azt olvastam jobb ha ilyen módon kerül le rólad mint az ha leveszik, ennek pedig az az oka, hogy ha véletlenül megnyomod vagy valami mielőtt/miközben leszednéd vissza köpheti a már kiszívott vér egy részét a véráramodba ezzel betegségeket okozva. Szóval szerintem ne aggódj annyira, ha valahol mégis nagy piros foltod (lyme kór tünete a kullancs helyén) lenne szerintem azt már észre vette volna

Meg mint mondtam nem maga a csípés a veszélyes, ha nem hogy visszaköphet egy kis vért, ami már fertözöttnek számit

2019. jún. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Figyelem a kutyusomat meg persze magamat is.Foltot nem látok sehol.Nézem a kis sebhelyet a fejemen,nem tudom mitől lehet az is.Persze lehet,hogy csak megkapartam,nem tudom.Csak már rémeket látok mert pár napja zúg a fejem meg szédülök.:-(
2019. jún. 24. 11:27
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az nem így kezdődik szóval megnyugodhatsz
2019. jún. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy kullancs tesztet.
2019. jún. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2019. jún. 24. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!