Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől fulladok?

Steaminpro12 kérdése:

Mitől fulladok?

Figyelt kérdés

2018 oktoberében kezdődött a folyamatos köhögésem(Előtte volt egy héttel röntgenem,negatív lett)

Egész telet végig köhögtem,elmentünk pulmonologushoz,ők alergiára gyanakodtak,kaptam alergia ellen gyógyszert és orr spray-t (Érdekes módon ezek enyhítették a köhögésem),csináltak alergia tesztet,szinte semmit nem mutatott.

Decemberbe elkezdtem egyszer csak fulladni mellé,elsőnek csak este,később meg csak reggel,aztán néha csak napközbe jelentkezett ez a fulladás teljesen randkm vagy nagyobb terhelés esetén. Tüdőszűrön is voltam,szinte hetente jártunk vissza a pulmonologushoz(Győri Petz Aladár korház,gyermekosztály)

17 éves fiú vagyok,elkezdtem utána olvasgatni ennek az egésznek,de inkább csak elszörnyeztett az egész dolog .:/ (Nem dohányzok)



2019. jún. 25. 05:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó lenne ha csinálnának egy mellkasi kontrasztos ct-t vagy MRI-t, mellkasi megnagyobbodott nyirokcsomók kizárása végett illetve egy kardiológus sem ártana ha rádnézne. Szív eredetű is lehet a fulladás. Mindenképp járjatok utána.
2019. jún. 25. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet asztma is. Csináltak légzés vizsgálatot? A légzés vizsgálat annyi, hogy egy műanyag "pipán" keresztül kell lélegezni, hirtelen be, aztán ki. És abból megállapítják, hogy hány százalékos a tüdőkapacitásod.
2019. jún. 25. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Iden januarban lett utoljara a legzesem merve(140-150%os ertekeket fujtam)

Vernyomasom magasabb sajnos(140-150)

Hosszabb korhazi kezeles soran(Leukemiaval kezeltek 2015ben) a szteroid felnyomta a vernyomasom 180 (melle a pulzus irto alacsony volt),azota vannak vernyomas problemaim is.

2019. jún. 25. 11:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Pontosan ilyen jellegű dologra gondoltam (leukemia,lymphoma) a nagyobb nyirokcsomóknál..sajnos visszajöhet a betegség és okozhat pl.mellüregi nyomásos panaszokat.. 6.éve dolgozom hematológián. Hol kezeltek? Tán még a kezelőorvosodat is ismerem.. kellett csontvelő transzplant vagy "csak" kemó volt? Mikor volt utoljára csontvelő biopszia?
2019. jún. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Allogen doronos csontvelon estem at,1432 napja(Lassan 4 eve tunetmentes vagyok)

Tuzoltoutcan kaptam a kemot,es a Szentlaszloba transzplantaltak

De az kizart hogy ez alljon a hatterben,rendszeresen jarok kontrolra,idokozi csontvelo mintat 2 honapja vettek,minden negativ volt

2019. jún. 25. 16:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Hála az égnek! :) akkor nem ismerhetem az orvosodat, én a SOTE hemán dolgoztam. :)

Örülök,hogy tünetmentes vagy. Akkor viszont egy kardiológus azért nézzen rád.

2019. jún. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!