Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívbetegségekhez értők...

Szívbetegségekhez értők válaszát várom. Kell e aggódnom?

Figyelt kérdés

43 éves férfi vagyok, volt 2 infarktusom, bypass műtétem 2 éve.

Újabban szorítgat néha a mellkasom. Nem súlyos, nem fáj, csak kényelmetlen. Kontroll vizsgálaton terheléses teszt alatt semmi tünet, eredmények jók. Orvos szerint belefér, szedjem a gyógyszereket, diétázzak, sportoljak. Szerintem van még valami érszűkület. Féljek újabb infarktustól, vagy túlaggódom a dolgot?

Minden okosságot köszönök!


2019. júl. 1. 09:51
 1/3 anonim ***** válasza:
A terheléses teszt jó dolog, de nálad - figyelembe véve az anamnézist - mindenképpen indokolt lenne egy szívkoszorúér CT is. Tudomásom szerint a városmajori szívklinikán van a legmodernebb gép, ezzel a legkisebb plakkokat is azonnal kiszúrják. Szerezned kéne egy beutalót..
2019. júl. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ért-e valamilyen súlyosabb stresszhatás mostanában valahonnan?! Életviteledbe mások mennyire szólnak bele, ill. engedsz-e mások elképzeléseinek bármilyen téren?!


(Édesanyám állapotát nagyban befolyásolták a tartósan negatív életesemények, ezért fokozatosan megromlott az egészsége.)


Jelenleg én foglalkozom vele a legtöbbet TELJESEN EGYEDÜL - majdnem éjjel-nappal... egyre kevésbé bízom az orvosokban, akik még tavaly decemberben a közeledő halálát jósolták... és nemrégiben - alig két hete - szintén.

2019. júl. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem ért semmi nagy stressz, bár az állapotom miatt nyilván aggódok egy kicsit.
2019. júl. 1. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!