Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A sötét hónalj tényleg cukorbe...

A sötét hónalj tényleg cukorbetegséget jelez?

Figyelt kérdés
Most olvastam egy cikket, hogy ha valakinek sötétek a hajlatai, az a cukorbetegség jele. Eddig azt hittem, hogy a borotválástól, mert volt egy időszakom, amikor mindennap borotváltam, akár szárazon is, kisebb koromban. De a könyököm is elég sötét és érdes. Ugye nem vagyok beteg?

2019. júl. 1. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Soha nem hallottam ilyenről. Ostobaság.
2019. júl. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából ezt egy Facebookon belinkelt cikkben olvastam
2019. júl. 1. 10:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor főleg baromság.
2019. júl. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sok írás "a hitelesség látszatát" próbálja kelteni és nem hiteles. Én ilyenről még sose hallottam, sem cukorbeteg ismerőseimtől, sem orvosoktól, amikor pl. műsorban beszélgettek velük cukorbetegséggel kapcsolatos témáról.
2019. júl. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez nem ostobaság, valós.

Annyit mondanék, hogy inzulinrezisztencia vagy nőknél pcos jele is lehet, nem csak a cukorbetegsé.

A sok vérben keringő inzulin okozza az elszíneződést.

2019. júl. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De akkor mindenképp van valami bajom, vagy lehet a túl sok borotválástól is?
2019. júl. 9. 08:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha okozhatná a borotválkozás, akkor a lábad is barna lenne?! Nem.
2019. júl. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amit inzulinrezisztencia, vagy cukorbetegséget megelőző állapot, esetleg más endokrin rendelleneség okozhat, az az acanthosis nigricans. Ez nem kifejezetten csak a hónaljakon jelenik meg. És eleve más a tapintata a bőrnek és ez elég élesen elhatárolódik a környező szövetektől.
2019. júl. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!