Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hasmenéses, zöld széklet,...

Nessy25 kérdése:

Hasmenéses, zöld széklet, lehet vitamintól?

Figyelt kérdés
Pár napja kezdtem el edzeni, plussz elkezdtem szedni a bel-vit nevű vitamint a hajamra, hogy dúsitsa. 5 napja szedem. Reggel bevettem egy B vitamint, elmentem delutan edzeni, de előtte nem sokkal vettem be a bel-vit-et. Edzés előtt, és után is megittam egy kék power radet, plusz mikor hazajöttem, ittam egy fél Cink-Magnézium pezsi tabit. Most ejjel arra keltem hogy, görcsöl a hasam, kimentem, és ilyen vízszerű hasmenésem van, de zöld színű. Lehet a sok vitamintól? Alapból nem szoktam vitaminokat szedni, még a doki is mondta h vashianyhom, meg vitamin hianyom van. Esetleg forduljak orvoshoz?

2019. júl. 13. 04:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Szedd szét a vitamint ŕs néud meg zöld e belül. Gondold végig mit ettél az elmúlt 2 napban. Ha volt benne zöld akkor attól van. Ha semmi zöld nem volt akkor orvos. Én spenóttól és fejrssalátától szoktam zöldet csinálni. A vitamintartalmát azért nézd annak amit beveszel. Mert ha ugyan az a vitamin van mindben túl lehet adagolni ami mellékhatásokkal jár. Hasmenésed lehet ettől is meg vírustól vagy gyomorrontástól is.
2019. júl. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha vashiányod van akkor vasat kéne feliratnod az orvossal nem mindenfélét ész nélkül összeenni! A b vitamintól, cinktől meg magnéziumtól nem múlik el a vashiány! Nagyfózisú vasat kell rá szedni minden nap legalább 2 hónapig. Ezt nem mondta az orvos? Készült vérkép? Vagy hogy lett kitalálva a vashiány? Hajhullást is okozhat. Hiába szeded azt a valamit ha vashiány miatt hullik a hajad. A többi cucc nem fog hatni.
2019. júl. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezt miért teszed magaddal? Pover raidben van magnézium. Nem tudom mennyi de valószínű ráírták az üvegre. Mellé még iszol magnézium pezsgőtablettát cinkkel. Maj b vitamin. A bel vitet nem ismerem de ha hajra való vitamin tuti abban is van cink meg b vitaminok. Máris a napi mennyidég többszörösét vitted be. Ez nem hasznos hanem káros! A power raid meg rikító kék. Aztán csodálkozol hogy zöld bizet eresztesz ki magadból. Gondolom ettél valami sátgát is aznap. Eleve nem innék meg egy ilyen agyon színezett italt. Ásványvíz miért nem jó? Gondolom nem a sivatagot jársz körbefutni! Amit végképp nem értek ha vashiányod van akkor miért ezeket szeded vas helyett? Jó sok cinket, hogy még véletlenül se szívódjon fel semmi vas? A hajhullás elleni cuccban lehet, hogy van egy kis vas de tuti nem annyi ami bashiányos állapotot kezelni tudna. És épp vérszegénységgel kezdesz edzeni. Hát gratulálok. :) Ésszel kéne élni!
2019. júl. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
sok B vitamin van a bel-vitben. Nem b vitaminnal akartam pótolni a vasat, hanem normalis taplalkozassal. Nem ettem spenótot, ebedre egy minimalis vegyes salit, meg csirkét, meg sültkrumplit. Csak azért ittam power radet mert hajlamos vagyok a kiszáradásra. Elkezdtem edzeni h jobban érezzem magam. Belvitet azért szedek mert alapból vékonyszálú a hajam, és azt szerettem volna ha dúsabb lenne, magnézium-cink et meg azért ittam csak egy felet, mert neha görcsölnek az izmaim...
2019. júl. 13. 09:18
 5/8 A kérdező kommentje:

közben pontosan kikerestem mi van a vitaminban amit szedek.. Hair-vit.

Összetevők: egy kapszula tartalma: B1-vitamin 10mg, 714%*, B2-vitamin 10mg, 625%*, Niacin 20mg, 11%*, B6-vitamin 5mg, 250%*, Folsav 10µg, 5%*, B12-vitamin 2µg, 200%*, Biotin 20µg, 13%*, Pantoténsav 10mg, 167%*, Kalcium 28mg, 4%*, Foszfor 22mg, 3%*, Vas 12mg, 86%*, Cink 2mg, 13%*, Kolin 50mg, Réz 50µg, Inositol 50mg, Mangán 16µg, PABA 10mg, Élesztő 100mg, Zselatin por 50mg, Lecitin 20mg, L-Cisztein Hcl 30mg, DL-Metionin 30mg.

(* – a napi ajánlott mennyiség %-ban.)

2019. júl. 13. 09:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Oké de emellé plusz b vitamint már ne szedjél rengeteg van benne. A 86% vas meg túró ha vérszegeny vagy. Azzal nem fogod pótolni. Az izmaid a vashianytól is görcsölhetnek. Melegits be edzés előtt és fokozatosan terheld magad. Siman lehetett a kék letől is. Ha ismétlődik menj el az orvoshoz mert akkor más oka van.
2019. júl. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
másnap még a kicsit hígabb volt a székletem, szintén zöldes, de utána való nap már nem ment a hasam és normalis volt.) Szóval szerintem a két kék power rade volt sok, attól mehetett a hasam, és mivel túl gyorsan ment át rajtam, beszínezte..
2019. júl. 17. 19:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha vitamint akarsz szedni akkor gal multivitamint ajánlom ....a zöld széklet epe probléma is okozhatja
2019. júl. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!