Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez a tünet szívbetegségre utal?

Ez a tünet szívbetegségre utal?

Figyelt kérdés

Sport közben nagyon gyorsan felmegy a pulzusom, érzem ahogy kalapál a szívem. Sport alatt sima otthoni edzésre gondolok, pl guggolások, viszont amikor polifoamon fekszem, akkor nem tapasztalok ilyet. Sose sportoltam eddigi életemben, viszont az itthoni edzést már egy ideje csinálom heti többszöri alaklommal (kb féléve), mégis ha álló gyakorlatot csinálok és van benne mozgás, akkor 2 perc alatt úgy felmegy a pulzusom, hogy majd kiugrik a szívem.

Aggódom, hogy valami szívproblémám van. Ezen kívül más panaszom nincs, magas vérnyomásom se. Szerintetek?


2019. júl. 15. 21:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Vannak kardio és erősítő edzések. A kardio edzés hivatott felvinni a pulzust, ezáltal az anyagcserét felgyorsítani.


Viszont nem tudom kijelenteni, hogy nálad is egészséges mértékben emelkedik, mert nem tudom mennyi a pulzusod. Mérd meg a nyugalmit és mérd meg edzés közben is. Ne felejtsd el felirni, hogy hány perc és milyen mennyiségű fizikai munka után lett ennyi az érték.

2019. júl. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!