Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fiatal koromban, mindig...

Fiatal koromban, mindig alacsony volt a vérnyomásom (130 körül). Most 70 vagyok, és kb.3-4 éve nem alacsony, inkább magas (150-160/50-70). Ez a korral jár?

Figyelt kérdés
2019. júl. 20. 09:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kedves gégész kolléga! Nyílván fontos az életmódváltás, csak éppen általában nem elég. De ha elolvasod direkt azzal kezdtem, hogy mérje két hétig, de ha szükséges ABPM-et is szoktunk csinálni, lehet, hogy nem kell gyógyszer, azt is ki kell zárni, hogy nem e szekundaer, kell hasi ultrahang is. Egyébként én nem emlékszem, hogy bármikor beledumáltam volna a gégészek munkájába, te miért teszed? Ja persze, mert csak "hülye háziorvosok" vagyunk a nagy operatív szakma meg mindenhez ért...


A refluxos beteg azért kerül gondolom hozzátok, mert pl. bizonytalan, hogy mitől rekedt, és mondjuk nem ártana kizárni, hogy nincs e komolyabb gégészeti megbetegedése, pl. nem csücsül-e egy tumor a hangszalagján. De igazad van hülyék vagyunk, vennünk kellene fiberoszkópot...

2019. júl. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ó és rohadtul mindegy milyen magas valaki, a tartósan 140 feletti vérnyomás mindenkinek sok.
2019. júl. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ó és még valami, dumálni könnyű, jó lenne megismerkedned a valósággal is! K..va könnyű azt mondani, valakinek, hogy ne stresszeljen, meg fogyjon le, meg sportoljon amikor az adott illető havi 70000-ből él és egész életében egészségtelenül táplálkozott. És szerinted hányszor mondom el naponta, hogy le kell szokni a dohányzásról? Nem kellene teljesen hülyének nézni az alapellátást! De jó, legközelebb a náthásokat is átküldöm, mert mint tudjuk a háziorvos úgysem ért ló.aszhoz sem.
2019. júl. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem megsérteni akartam, de manapság egy 6 órás fül-orr-gégészeti rendelés fele a refluxos, náthás, fülzsíros betegekből áll akik azt se tudják, hogy kell a fülüket tisztítani. Ami valóban feltesz számomra egy nagy kérdőjelet az alapellátással kapcsolatban. Evvel még semmi baj nem lenne, ha a nem 40-50 beteget kéne ellátni egy rendelés alatt. Visszatérve a refluxhoz, a gégerák egyértelmű tünetei a csomóérzés a torokban és valóban a rekedség. De refluxnál árulkodó jel a tüdőgyulladás szerü köhögés az átlátszó váladék és az égő nyelőcső. Abban teljesen igaza van, hogy manapság nagy a rés a szociális hálón, amit az egészségügy nem képes befoltozni. Mégegyszer, nem kioktatni akartam. És tudom mi a való világ, nem álomvilágban élek. Szedtem én már ki hajléktalan füléből bogarat meg skrizofén beteg orrából üvegszilánkot vagy belsőfülig tolt fülpiszkálót. Nem egyszer haraptak meg és köptek le pedig segíteni akartam, de elnézést ha megsértettem sok sikert kívánok a szakvizsgájához.
2019. júl. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!