Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen orvoshoz forduljak?

Milyen orvoshoz forduljak?

Figyelt kérdés
A megengedett értek duplája 9,81 a C reaktív protein (CRP) értékem, a HDL koleszterinem alacsony, a prolaktin szintem magasabb a vörösvértestem (VVTS) pedig pozitív, a háziorvosom szerint ne foglalkozzak vele, de engem zavar és sajnos nem tudom milyen orvoshoz forduljak vele, ebben szeretném kerni a segítségeteket.

2019. ápr. 3. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért nem hiszel a háziorvosnak? Nem hülye, ki tudja értékelni a laborokat, ezt csinálja minden nap. Lehet olyanok az értékek, ami semmiféle betegségere nem utal, csak valamiért magasabb/alacsonyabb. Nekem a fehérvérsejtem volt magasabb, ami nem azt jelentette, hogy leukémiás vagyok, hanem csak azt, hogy gyulladés van a szervezetemben. Nem kell pánikolni. Ha nagyon rossz a laborod, köteles további vizsgálatokra küldeni.
2019. ápr. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kezdésnek menj el egy jó belgyógyászhoz, az se baj ha egyszerre belgyógyász és endokrinológus.


És igen, igazad van, ezzel foglalkozni kell! A crp akár utalhat pajzsmirigy rendellenességre is, szóval mindenképpen vizsgáltasd ki magad, remélem sikerrel jársz! :)

2019. ápr. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne kapkodj. A háziorvosodnak tudnia KELL, hogy mit kell kezdeni ebben a helyzetben. Nem tudjuk milyen gyógyszereket szedsz, milyen betegségeid vannak, mivel kezelnek. Aki ilyen helyzetben bármit is mondd az állapotoddal kapcsolatban az csak felelőtlenül találgat.

Én azt javaslom, hogy pár hónap múlva csináltass egy újabb laborvizsgálatot. Abból látszani fog a tendencia és a háziorvosod tovább tud küldeni, ha szükséges.

2019. ápr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát vagy elmész egy magánrendelésre, és megmutatod a labor leletet (bár kérhet újat, mert labor és labor között is van különbség), vagy pedig elhiszed azt, amit az orvos mond, és nem felülbírálod, mert ez amúgy súrolja a határát a hipochondriának, amit pszichológus tud kezelni.


Nekem is volt 1x nagyon enyhén véres a székletem antibiotikum szedése mellett, nyilván én temettem magam, elmentem még aznap orvoshoz, és azt mondta, hogy jó eséllyel egy enyhébb gyomor-bélhurut, ne foglalkozzak vele. Ha az antibiotikum befejezése után elő jönne megint, akkor menjek vissza, és ad gyógyszert. Nem jött elő, és nem is bíráltam fel a diagnózisát, hogy márpedig nekem biztos, hogy valami halálos betegségem van.


De mondom, ha megnyugtat, akkor menj el egy másik orvoshoz. De ha ő sem lát semmi veszélyeset, és még mindig kételkedsz, akkor ne egy harmadikhoz menj el, hanem pszichológushoz.


Jobbulást!

2019. ápr. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Aki azt írja, hogy a háziorvosnak tudnia KELL!! Annak még biztos nem volt tapasztalata olyannal, aki tulajdonképpen lek*kálja, hogy milyen betegséged van, mivan veled stb.

Nagyjából egy évvel ezelőtt kezdődött egy gerincbetegségem, voltam tb alapon ortopédusnál, háziorvosnál, ct, mr-en stb. senki nem tudta mi a bajom.Az ortopédus konkrétan csak annyit mondott, hogy a youtubeon vannak fent ilyen gerinc videók, tornázzak rájuk.. What?! Akkor dőlt el, hogy magánorvoshoz megyek..

Ez egy elismert reumatológus volt aki a derékfájásomat masszív antibiotikumos kúrákkal próbálta kezelni, mindenféle fájalomcsillapítókkal, fél éven keresztül, eredménytelenül.Minden hónapban ott hagytunk 60.000 forintot, ilyen olyan szerológiai vizsgálatokra, mert mindig kitalált valamit, hogy lehet hogy lupusz, vagy reumatoid arthritis, akár bechterew kór stb. Plusz még ugye a drága vizsgálatok, szintén magánúton, rtg, mri.Szerettem volna hinni az orvosomban, és hittem is.. de fél év után, amikor már szinte csak erre kerestük a pénzt, akkor elgondolkodtam, az tette be a kaput, amikor már fél éven belül 3. alkalommal akart elküldelni röntgenre, persze én mint jó páciens el is mentem.. még szerencse, hogy a kezelő hölgy kikérdezett a betegségeim kapcsán, és hogy abban az évben volt-e már röntgen vizsgálatom. Mivel a válaszom igen volt, és mellé még a meglévő betegségeim (pcos, IR, Pm alulműködés, 5 éve csak évente 2x menstruálok)is eléggé aggasztóak voltak, a hölgy konkrétan kiakadt, hogy egy orvos felelőtlenül, hogy engedhet már harmadjára röntgen sugár alá ami tilos ilyen rövid időn belül, ráadásul ilyen betegségekkel, főleg hogy az érintett terület nagyon közel van az amúgy is rosszul működő perefészkemhez, szóval a hölgy volt az aki lebeszélt, pedig magánhely volt... Ekkor tájt kezdtem el olvasgatni, kutakodni, hátha találok valamit. És találtam. Elmentem egy manuálterapeutához, aki elindított egy olyan úton, ami már most (pedig még csak 2hónapja járok..) sokkal sokkal eredményesebb, mint a gyógyszeres kúra. Pedig ő sem volt rossz orvos sőt. Csak valamit nagyon elnézett, vagy nem vett számításba, akármi. Most havi 10.000ft egy ilyen alkalom, ami szinte semmi, az ediggiekhez képest.

Illetve volt egyszer egy olyan háziorvosom, aki konkrétan azt írt fel nekem amit én szerettem volna, nem is nagyon kérdezett, hogy erre meg arra a gyógyszerre miért van szüükségem.. Pedig tudta, hogy nekem előtte pár évvel volt egy öngyilkossági kísérletem..


Szóval nem minden fekete-fehér, szerintem sem jó, ha minden ki apró dologra az ember már ugrik is a netre, és bebeszéli magának, hogy rákos beteg, vagy akármi. De igenis a betegnek is van joga, hogy tájékozódjon, és ne csak 1 embernek a kezébe tegye az egészségét, mert lehet, hogy később akár nagyobb probléma is lehet..

2019. ápr. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hidd el, kérdező, addig jó, amíg nem irkálnak fel neked nyolcféle gyógyszert, aztán azok mellékhatásaira további tízet.
2019. ápr. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!