Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hogyan szokjak rá a több víz...

Hogyan szokjak rá a több víz fogyasztásra?

Figyelt kérdés
Hiába próbálkozok, legtöbbször elfelejtek inni. Valami hasznos tipp?

2020. jún. 3. 01:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

telefonon jelzés..?


ezt amúgy magamnak is írom. én sem iszom sokat. de ha mégis, úgy a fél napot a klotyón töltöm. szóval nem tudom..

2020. jún. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Ha változatosan megválasztott teákat főzöl belőle, akkor szívesebben fogod iszogatni.
2020. jún. 3. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Mivel kb. egész nap a szobámban döglök, ezért én oda szoktam bevinni, egy általában 2 literes ásványvizes üveget.

Ha előttem van, akkor már ha unatkozok, akkor is legalább iszok

2020. jún. 3. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Én is pont így voltam sokáig. Én telefonnal jeleztettem 1-2 óránként, hogy ideje meginni 1 pohárnyi vizet.
2020. jún. 3. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mennyi az alapfogyasztásod?
2020. jún. 3. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Jelezd vmivel. Cetli teló esetleg szólsz az egy háztartásban élőknek h szoljanak neked
2020. jún. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Telefonra van olyan alkalmazás, ami jelzi, hogy vizet kell innod. Vagy csinálj limonádét, bodza szörpöt, esetleg zöld teát, ezeket biztos szívesebben iszod. Illetve nálam az vált be, hogy minden étkezésnél megiszom 1 nagy pohár vizet, ebédnél akár kettőt is. Ez aztán a napi rutinod részévé válik, hogy ha eszel, akkor iszol is. Emellett azért gondolom napközben is megszomjazol, az még 1-2 pohár víz, és így már 1-1,5 liternél tarthatsz. Persze nyugodtan igyál ennél többet is, nem árt, de már ennyi is jobb mint a semmi.
2020. jún. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Túl sokat dolgoznak-e a vesék az "átöblítés" során?


A vesék tehát tisztítóberendezések, szűrőmunkájuk aktív tevékenység, nem valamiféle passzív „öblítés", ami a sok víz hatására hatékonyabb lesz. Ha a szervezetben több a víz, az nem jelenti azt, hogy a salakanyagok és a mérgek automatikusan kiöblítődnek, mivel ezek az anyagok a különféle szövetekben találhatók, és először bele kell jutniuk a vérbe. Veseelégtelenség esetén (ami a sok ivás másik ellenjavallata) azonban a túl sok víz felhalmozódik a szervezetben, aminek a kéz- és lábduzzadás, valamint a kifejezett fáradtságérzés csak ártalmatlan jelei. Ha azonban - mint ez időseknél gyakori - szívgyengeség is fennáll, akkor tüdő- vagy agyödéma fenyeget. Egyelőre tisztázatlan, mivel jár mindez egészséges szív és vese esetén. Felmerül azonban a kérdés, hogy a vese folyamatos "átöblítése" nem vezet-e a szervek teljesítményének korai romlásához.



Mennyi vízre van végül is szüksége a szervezetünknek? A válasz változó, de annyi bizonyos, hogy vízháztartásának egyensúlyban kell lennie. Ha például megnő a vízveszteség hőség vagy testi aktivitás miatt, akkor több vizet kell inni: nyáron és sportolás közben egy óra edzés alatt fél litert. Szintén több vízre van szükségük a gyerekeknek, ha jól kirohangálták magukat. Láz idején ugyancsak több vizet veszít a szervezet. A lázas gyereken gyakran jobban segít egy pohár ital, mint egy lázcsillapító. A kisgyerekeknek ráadásul az energiacseréjük és a légzésfrekvenciájuk is nagyobb, ezért a kilégzéssel több vizet adnak le. Az azonban csak az ásványvízgyártók "felismerésein" nyugszik, hogy a többet ivó gyerekek intelligensebbek lesznek.



600 g zöldség egyenlő fél liter vízzel


Logikus, hogy télen és inaktív életmód mellett kevesebbet kell innunk. Ezenkívül ügyeljünk a táplálkozásunkra is:


A fehérjében gazdag és sós étkezés megnöveli a szükséges vizeletmennyiséget, és ezzel a megivandó víz mennyiségét is.



Számos zöldségnek akár a 90 százalékot is elérheti a víztartalma: padlizsán, brokkoli, karfiol, tök, karalábé, paprika, retek, piros káposzta, spenót, paradicsom stb. De sok zöldségben van majdnem ugyanennyi víz: sárgarépa, édeskömény, póréhagyma. A legtöbb gyümölcs víztartalma 80-90 százalék között van, míg a cukoré mindössze 0,5 százalék.

2020. jún. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
Én többnyire akkor iszom ha szomjas vagyok és akkor eszem ha jól esik. Sohasem porcióztam ételt és italt. Olvastam róla én is tanulmányokat mi szerint ez kevés meg, hogy a szervezet tévesen jelez. Hááát nem tudom nálam úgy tűnik aszerint működik ez mint az állatoknál, képes vagyok egy faltnyi kaját is meghagyni későbbre ha nem kell több.:D Ha megszomjazom iszom, ha nem akkor nem iszom.:D Alkalmatlan vagyok mindenféle korlátra e téren, kivéve a tágabb határokkal de azért berögzült ebéd és vacsoraidőt, az ivásra nincs berögzült szokásom.
2020. jún. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon rosszul kommunikálták le ezt az ominózus 2 liter vizet. Részint, mert egy 45 kilós nőnek aligha van annyi vízre szüksége, mint egy 120 kilós testépítőnek, másrészt nem vették figyelembe, hogy a szervezeti víz és az anyagcserevíz két külön fogalom. Utóbbit csak a zsírok hidrogénjéből képesek oxidálni a sejtek, azt csapvízzel pótolni nem lehet. A szomjúságot viszont jelzi, ha kevés, ha veszít, és a delikvens nem eszik zsírt, mert jaj, a koleszterinem...
2020. jún. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!