Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Szeretnék környezettudatosabb...

Szeretnék környezettudatosabb életmódot kialakítani, de nincs pénzem, akkor hogy?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és szeretnék nem nagyon, csak kicsit zero waste életmódot tanulni. Már vászonzsákkal járok vásárolni, nem használok az üzletekben nejlont ha például kenyeret veszek vagy zsömlét vagy gyümölcsöt. Illetve már bambusz fogkefém is van, és saját magam készítem a dezodorom, meg arckrémeket, testápolókat, tusfürdőket. Amit nem tudok elengedni, az a finom Silan öblítő :( Esetleg valami környezetbarát, kimérősen vehető de olcsó öblítő létezik? Ami 800 ft mint a Silan és 2 literes nem pedig fél liter 3000 ft.

Illetve vettem luffa mosogatószivacsot, de a jar mosogatószertől sem tudok megválni.

Illetve a kukászsákot mivel helyettesítitek?

Meg szeretnék textilszalvétát, textilzsebkendőt, meg pamut sminklemosót használni, de nagyon drágák és nincsen pénzem rá. Az a baj 3 db zsebkendő 3500, és hát tartanék magamnál vagy 10 dbot, hátha megfázom. A textilszalvéta is 3 dbos és 5000 ft, abba 3 szendvics fér bele és ha a 7 fős családom nyaralni megy..Csak szalvétára elköltenék 20 ezer forintot ezt nem engedhetem meg magamnak.

Ti hogy tudjátok megvenni vagy nincsen egy olcsóbb bolt?


2020. aug. 15. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sminklemosót tudsz varrni is régi pólóból.

Textilszalvétát, textilzsepit meg akár kínaiból is. Szalvétát akár varrhatsz is, csak megveszed az anyagot, szétvágod, és beszeged. Sokkal olcsóbb, mintha spéci boltokban veszed.

2020. aug. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sminklemosóhoz:

[link]

2020. aug. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon jò, köszönöm!!!
2020. aug. 15. 21:38
 4/10 anonim ***** válasza:

Olcsó, környezetbarát (de nem kimérős) öblítő: sima ételecet és pár csepp illóolaj (én általában levendulát használok).

Mosogatószerekről itt olvashatsz:

[link]

2020. aug. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2020. aug. 16. 09:18
 6/10 anonim ***** válasza:
Az ecet remekül használható öblítőnek.
2020. aug. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Ha lehet olyan javaslat is, amely nem szerepel a felsorolásban, akkor óva intek mindenkti a bolti hajsamponoktól, mert hajhullást okoznak olyan elven, mint a mezőgazdaságban a gyomírtó fóliák (azaz elvágják az anyagcsere útját a hajhagymák számára).


Helyette rém egyszerűen és rém olcsón lehet körny.barát sampont készíteni, én nem szeretem a macerás recepteket, ház ez pofon egyszerű, sőt, amióta ilyennel mosok hajat, elképesztő öröm érzetet okoz testileg, ahogy felszabadul a fejbőr (talán az erogán zónák miatt is). :)


Recept: 3-5 deci csalánteához (amibe nem kell sok csalán, minimalista vagyok ilyen téren) egy teáskanál szódabikarbóna. (Egyesek rá vannak izgulva háromszor ennyi szódára, szóval ízlés dolga is.)


Egészségedre! :) És a természet egészségére. :) Ugyanis a maradék el is áll egy darabig, de kiöntheted pl a kertbe, akárhova, ahol föld van. :)

2020. szept. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/c/Zsebibogyó/videos

Ajánlom neked az ő csatornáját.

Nekem ami nagyon bevált és tőle hallottam róla az a citromsav (100ft egy zacskó) plusz vizes fürdőszoba és konyhatisztító.

Hát komolyan mondom hihetetlen...egy zacskó (kb 100 ft) elég több hónapig is és sokkal, de sokkal tisztább és szebb lesz ezzel a konyha és a fürdőszoba...

mást még nem próbáltam, de most szereztem még levendula illóolajat (az viszont nem olcsó , mert Doterrás) de az is jó lesz egy csomó mindenre.

Mosáshoz mosószóda pl. az sem túl drága.

2020. okt. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es én próbáltam a szódabikabónás sampont (csak én ecettel) , de nekem nem vált be , mert nem habzik...olyan zsíros érzetű lett a hajam utána...:S
2020. okt. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A gyártási helyet érdemes megnézni, ha pl. Kínából jön a cucc, a szállítás is szennyez, szóval nem igazán környezetbarát megoldás


Amúgy meg, ecetes vízzel +opcionálisan illóolajjal lehet öblíteni


A többihez semmit sem tudok hozzászólni, férfiként semmi szükségem ilyesmikre... a legolcsóbb, ha nem is használsz ilyesmit


Natúrszappannal fürdök, szódabikarabónával meg lehet takarítani bolti hulladék szerek helyett

2021. ápr. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!