Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Nem is lehet a zero wastesekne...

Nem is lehet a zero wasteseknek üvegbe, dobozba rakni a felvágottat?

Figyelt kérdés

Próbálok kicsit környezettudatosabban élni, a felvágottat is a pultba veszem, és nyújtanám a dobozkámat hogy abba kérem, de nem tehetik meg mert bünteti a NAV. Így becsomagolják...A zöldség-gyümi nem nehéz, mert vászontáskába teszem és kész.

Hol vásároljak, ha a húst a hentesnél meg a tescoba a felvágottat se rakhatják bele az általam vitt dobozkába?


2020. aug. 16. 09:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Háznál.
2020. aug. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Ez türelem játék, olyan hentest kell találni aki belerakja, ha már egyszer megtaláltad utána mindig oda vissza járni. Értelemszerűen nem SPAR és társainál kell próbálkozni hanem hentesüzletekben.
2020. aug. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

NÉBIH büntet, nem a NAV


és igen, ez egy valós probléma annak, aki szeretne kevesebb hulladékot termelni

2020. aug. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Megoldás, ha nem eszek húst vagy húskészítményt :) :)!


Bocs, nem téríteni akarlak, csak mivel sok éve nem ehetek semmiféle állati terméket - NEM vagyok sem vega, sem vegán - , ezért nálam ez nem merül fel.

Esetleg ha csökkented a húsfogyasztást, csökken a szemeted mennyisége is.

Persze, ha neekd fontos a húsevés, akkor nem segít az ötletem.

2020. aug. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Remélhetőleg sehol, ugyanis az egyik legfontosabb higiéniás előírás az ilyen helyeken, hogy a pult mögé semmi olyan nem kerülhet be, aminek tisztaságáért nem tudnak garanciát vállalni.
2020. aug. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Használd fel a kapott csomagolóanyagot valami másra, pl. uzsonnát csomagolni, ételeket lefedni.
2020. aug. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6!


Max a felvágott cső szóló anyagát. A nyers húsét nagyon nem kellene ujrafelhasznalni

2020. aug. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es. Köszi, aranyos vagy hogy segíteni szeretnél. Szeretem a húst, minden nap eszek halat, tojást, csirkehúst, mert számolom a napi mikrotápanyagbevitelem és csak ezekből van meg a fehérje
2020. aug. 16. 12:23
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor marad a hentesbolt. Nem kell bevinni a pult mögé, ő majd leméri, én meg tartom hogy abba rakja bele..Majd megoldjuk. Sajnos (vagyis inkább jó dolog) nagyon elkezdtem ezt az életmódot és jól esik hogy egyre kevesebb szemetet termelek.
2020. aug. 16. 12:25
 10/12 anonim ***** válasza:
A 4-es vagyok, akkor jó étvágyat.
2020. aug. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!