Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Most lehet tejterméket enni...

Most lehet tejterméket enni vagy nem? Nagymenő haverok mondták

Figyelt kérdés
hogy nem lehet mert savasít. Akkor ha hetente 4 szer tejterméket eszem akkor én egészségtelen vagyok?
2010. aug. 29. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
tejtermékekre kifejezetten szükség van, akárki akármit mond. persze lehet helyettesíteni szójatejjel meg mittudoménmivel, de az nem ugyan az.
2010. aug. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
nincs szükség rá mert nem te vagy a tehén borja:)de te tudod.kálcium sokmindenben van még...és egy csomóan eleve nem ehetnek tejtermékeket,mert nem bírják.szal én meghagyon a kisborjúnak,azt hiszem így is tökéletesen jó.de te döntésed:)
2010. aug. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem borjú, marha vagyok mert azt hittem hogy itt valaki értelmes választ ad!
2010. aug. 29. 13:54
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Attól függ, hány éves vagy. Fiataloknak és változókorban lévő nőknek kifejezetten fontos, mert sok kalciumra van szükségük, szóval nem kell ez a hagyd meg a bocinak szöveg, igen is egészséges, pláne, hogy tejes dolgokat a gyerekek gyakran sokkal szívesebben fogyasztanak, mint a zöldségeket, amikben még megtalálható!

Ezt a savasít-lúgosít dolgot meg nem kell elhinni, badarság. Mégis melyik része savasodik a szervezetnek?? Ha a véred pH-ja tizedekkel megváltozik, az már komoly betegségekre utal! A gyomorsavad pH-ja is, ha eltolódik, kimarja a gyomrod.

2010. aug. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Ez hülyeség.

Én pont, hogy a savasitó ételeket kell kerüljem, mert refluxom van. És ha ég a gyomrom, anyukám mondta, hogy tejet kell innom, mert attól jó lesz. Anyukám egészségügyis, neki elhittem. És tényleg jobb lett, este lefekvés elött mindig iszom is tejet, és nem ég a gyomrom éjszaka.

2010. aug. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
refluxos kollgának igaza van:)
2010. szept. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előzőekben írta valaki,hogy egészségügyis az anyukája.Akkor biztos azt is tudja,hogy a mostanában divatos tejmizéria miatt jobban szemügyre vették a tejet,és kiderült róla,hogy alig tartalmaz kálciumot.Ezek persze nehezen emészthető infók,miután évekig azt hittük,a legfontosabb kalcium forrás.
2010. okt. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen én is részese voltam a kalciumos tej kampánynak...
2010. okt. 19. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!