Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sok tejterméket fogyasztom,...

Sok tejterméket fogyasztom, ettől erősödhetnek a csontjaim?

Figyelt kérdés

Minden nap kb. fél liter tejet megiszom és sajtot is eszem szinte naponta. Imádom a tejtermékeket. Túlzásba viszem? Van valami negatív hatása ennek? Hizlal az amit teszek? Jót teszek a csontjaimnak ezzel?

Köszönöm a válaszokat.


19 éves vagyok.


2011. aug. 17. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:

ha normálisan belevan számolva az étrendebe nem hízlal

szerintem egészségesek én is iszom/eszem+joghurt, túró, krémsajtok, sajtkrémeg, dió, mák, mandula

pl joghurt+zabpehely+ két marék dió

1 bögre tej müzlivel

reggelihez egy bögre tej és pl mézes piritós

uzsi, tízórai joghurt gyümölccsel

ebéd tejberizs, mákosguba, rizskocj, krémleves, főzelék

vacsora egy pohár tej valamivel

szerintem így nem hízlal

2011. aug. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, általában müzlivel iszom/eszem a tejet. Még írhattok.
2011. aug. 17. 17:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha sok tejterméket eszel, az hízlalhat (egyrészt mert zsíros, de még inkább akkor, ha cukrosat eszel pl. túrórudi, gyümölcsjoghurt), de egyébként meg jót tesz a benne lévô kálcium a csontoknak. Viszont a kálcium csak akkor tud beépülni, ha D-vitamint is viszel be. Tehát menj valamennyit mindig napra, egyél magokat (szintén hízlal :) , tojást, májat, halat.
2011. aug. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A tej nagyon jó kálcium forrás, ígyesen a csontjaidnak mindenképp jó. Szerintem nem viszed túlzásba. Én is nagyon szeretem a tejtermékeket, főleg a sajtot, és sokat is fogyasztok belőlük. Nem vettem még észre, hogy híztam volna tőlük.
2011. aug. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Zsírszegény tejet iszom, szóval az nem hizlalhat nagyon. :)
2011. aug. 19. 18:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem is a tej az, ami igazán hízlal :) A sajtok zsírosak, a gyümölcsjoghurtok cukrosak. De ha nem viszed túlzásba, nem lesz baj :) Gondolom eddig is így étkeztél és nem volt gond.
2011. aug. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A kormokre milyen hatassal vannak a tejtermekek?

bocsanat az ekezetert, most telefonrol vagyok. :)

2011. aug. 19. 19:35
 8/9 anonim ***** válasza:
De jó nektek, én imádnék minden tejterméket enni, de sajnos, laktóz és tejallergiám van, nagyon kívánom őket, szeretem az ízüket is, de amint megeszem borzasztóan felpuffadok és kb. 10 perc múlva amolyan dumb és dumberesen végzi...:)
2011. aug. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tisztítókúra? :D
2011. aug. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!