Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Aki a bio-életmódot választott...

Aki a bio-életmódot választotta, havonta mennyi megy el élelmiszerre, táplálékkiegészítőkre?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nagyon emelkednek az árak, és csak egy pillanatképnek lesz csak jó...

2022. jún. 20. 22:01
 1/8 lencsefőzelék ***** válasza:
78%

Mit értesz bio életmód alatt? Vegetáriánus, vegán, vagy csak egészségtudatos életmódot?

Nekem egyébként havi 40-50 ezer Ft ment el tavaly november és idén január között, február óta havi 50-60 ezer között.

2022. jún. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia lencse, hát direkt tágra hagytam az értelmezést, hogy bárki írhasson erre.
2022. jún. 21. 10:01
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
50-70 ezer között. Az egészséges nem drága, sőt. A zöldség, hús, stb. olcsóbb mint a sok készételt venni.
2022. jún. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Mire értelme a kerdesnek ha nem vagy tisztában a bio szó fogalmával. Ugyanis semmi köze nincs se a vegan se a vegetáriánus táplalkozashoz de még az egeszséges eletmodhoz sem. Bio zöldség és gyümölcs ami a jogszabály szerint olyan földbe termett amit nem kezeltek vegyszerrel ha jól emlekszem előtte 2 évig de lehet 3 evig. A gazda semmilyen vegyszert vagy műtrágyát nem használhat. Allatoknál nem lehet gyógyszereket alkalmazni, természetes tartásmódot es takarmanyozast kell alkalmazni nem lehet hormonkezelést adni stb. Ha ilyen termekeken élsz az baromi drága. És ertlem sem sok van max az állati termékek esetében mert a növény sosem lesz vegyszermentes mivel csak 2-3 évig pihnet a föld ugyan az az eső mossa ugyan az a talajvíz jön fel ami a szomszéd vegyszerezett kerjébe. Másrészt a bio termékek vitamin és tapanyagtartalma sok esetben alacosnyabb mint a mersekelten vegyszerezetté. No meg mikor a gazda terméset kezdi felzabálni valami kartevő kínjába le fog permetezni, hogy nem mennen csődbe. Na ilyenkor kerülnek ki a piacra a túlvegyszerezett zöldségek amitől jó kis hasfájást lehet kapni. Teljesn hülyeség ez a bió divat. 7 millárd embert nem lehet így élelmezni. Más ha valaki a saját kertjében biogazdálkodast folytat. Ha neki megéri hogy kevesebb lesz vegyszer meg trágya nélkül a termés akkor legalább tudja mit eszik de termelőtől mindig lutri megvenni a bio cuccokat.
2022. júl. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4. mi értelme kritizálni a kérdést ha el sem olvasod, vagy nem tudod felfogni? Először olvass aztán írjál. Zöldségeket azt írtál de nem a növény értelmében:) Bornírt általánosítástól hemzsegő saját karámodnál tovább nem látó látószög, amitől a világ éppen meghalni készül..
2022. júl. 10. 22:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Képzeld elolvastam a kerdesedet. Írtam neked hozzá SZAKSZERŰ tájékoztatást. A valoságot írtam le nem általánosítottam. Nem ismered a bio szó jelentését így butaságokat írsz. Ha a fenntartható fejlődésre gondoltál esetleg helyette akkor azt kellett volna írni. Bár félek ennek a jelentésevel sem vagy tisztában. A bio gazdálkodás egyébként nem menti meg a földet a pusztulástól. Ami megmentené ha végre leállna az emberiség szaporodása. Mert minél több ember annál többet fogyaszt és annál több területet vesz el a természettől teljesen mindegy milyen gazdálkodásra.
2022. júl. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Látom olyanokat állítasz amit még szóban sem írtam. Illúziók sötét fellegében élsz? Honnan veszel ilyen buta gondolatokat, ez a náci fajelmélet alapjául szolgálnak. Próbálj lehiggadni és sétálni egyet a természetben hátha kicsit tisztul a köd. Jótanács. Egyébként köszönöm a kevésbé hasznos de tanulságos hozzászólásaidat.
2022. júl. 11. 14:02
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Tök hülyeségeket írsz. Valami rendkívül buta sötétzöld lehetsz. Hol olvastál náci fajelméletről te szerencsétlen?

Több mint 7 millárd ember él a földön. És csak egyre több lesz. Szerinted mi a frászt fognak enni? Napfényt? A bolygónk nem tud ennyi embert eltartani. Kicsit tájekozódni kéne és levenni a napszemüveged mert Afrikában sorra halnak éhen az emberek, mert nekik már nem jut kaja. Ha segíteni akarsz ajánlom az afrika alapítványt.

2022. júl. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!