Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha én találok olcsó táplálékki...

Ha én találok olcsó táplálékkiegészítőket (vitamint, fehérjét) akkor kell valamilyen élelmiszer-árusítási engedéllyel rendelkeznem, hogy azt egy kis haszonnal továbbadjam egy webáruházban?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm!
2017. febr. 16. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Hivatalos forgalmazáshoz szükség van a terméket igazoló dokumentációra pl gyártói igazolás. A beszállítóval szerződsz és szállító levél kíséretében rendeled tőle a terméket.

Ha nincs OÉTI engedélye, akkor azt is jegyeztetni kell.

2017. febr. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

És ha nem vagy vállalkozó, akkor ki kell váltani a vállalkozóit - ugyanis webáruházat csak vállalkozóként üzemeltethetsz. Ja, és természetesen számlával kell tudnod igazolni az áru eredetét. ha külföldről jön, akkor Áfa-nem áfa kérdés is belejátszhat.

A többit az első válaszoló leírta.

2017. febr. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

250.000 ft felett pedig ekaer is lehet. Összetételtől és terméktől függően .

[link]

2017. febr. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Engedély kérdésen felül más kérdés, hogy teljesen felmérted-e a költségeket. Vállalkozóként adózól, fizetsz iprűzési adót is. Webáruháznak egyszeri és rendszer költségei is lesznek. Új webáruházat pedig felfuttatni nem kis összeg, marketinges segítség nélkül nehéz lesz. De még lehet vele is, mert az ismertebb márkákat (Scitec,Biotech..) nem valószínű, hogy olcsóbban tudnád adni, min pl. a Shop.Builder, akik nagy forgalmat bonyolítanak és ezért biztosan olcsóbban is kapják meg, mint egy kisebb kereskedő. De az olcsóság is csak egy dolog, mert nekik pl. saját közösségük lett kiépítve és személy szerint én is inkább megveszem egy megbízható helyről, még ha 1-200 Ft-tal drágább is, mint egy kis webáruházból, amiről nem sokat tudni. Bizalomépítés, közösség építés, promo... ezekre is költeni kell. Nem lebeszélés volt, csak hogy ezeket is át kell gondolni és figyelembe kell venni, esélye szinte mindennek lehet, ha jól csinálja az ember.

Feketén belevágni pedig butaság lenne, mert lehet hogy még nav-os próbavásárlás se kellene, hanem egy vásárló jelent fel, mert nem kapott számlát.

2017. febr. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Pontosan: ezért írtam a vállalkozóit, a költségek miatt, aztán szaladtam dolgozni egy kicsit... :-)

Még ezt is gondoltam, csak nem volt időm leírni, de Te megtetted helyettem, Dodzs:-)

"személy szerint én is inkább megveszem egy megbízható helyről, még ha 1-200 Ft-tal drágább is, mint egy kis webáruházból" - szerintem sokan vannak még így ezzel...

(2-es vagyok)

2017. febr. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Természetesen vállalkozás keretén belül gondoltam.

Pl. van 500 db-os, 1000mg-os c-vitamin 5500 ft-ért, ami szerintem egész jó ahhoz képest, hogy a sciteces 1000-es c 100 db 2175 ft-ért van.Ilyeneket lehet találni a neten, ha nagyon kutakodik az ember.

A webáruházat meg csak jobban megéri működtetni, mintha egy üzlethelyiséget tartana fenn az ember vagy nem?

2017. febr. 17. 22:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp kisebb kockázat egy webáruház, mert ezt le lehet vezényelni egy panelszobából is, raktárkészlet nélkül. Persze ennek meg inkább a hosszabb szállítási idő a hátránya. Egy WordPress+Woocommerce alapú webáruházat pedig már ki lehet vitelezni 1-2 havi üzlethely költségből is.

A példára reagálva, én kutakodás nélkül, ősszel vettem 500 db-os 1000 mg-os C vitamint a Shop.Buildertől 4 990 Ft-ért és most is annyi akció nélkül. Mivel 10 ezer feletti rendelésem volt és kártyás fizetés, így ingyen ki is hozták.

2017. febr. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező írta:

"Pl. van 500 db-os, 1000mg-os c-vitamin 5500 ft-ért, ami szerintem egész jó ahhoz képest, hogy a... "


Dodzs írta:

"A példára reagálva, én kutakodás nélkül, ősszel vettem 500 db-os 1000 mg-os C vitamint a Shop.Buildertől 4 990 Ft-ért és most is annyi akció nélkül."


Nos, itt jön képbe máris a probléma, amit dodzs írt fentebb: a kérdező úgy gondolja, jó ár az 5.500, de a Shop Builder - ami azért nevesebb (nagyobb bizalommal vannak a vevők is, hogy nem valami noname , hamis terméket kap)), mint a kérdező által indított webáruház és még olcsóbban is árulja.

Kérdező, ha Te 5.500-ért veszed, arra még rájön a havi adó, járulékok (ha nincs főállásod, akkor rengeteg, akár 50 ezer ft vagy még több), a webáruház üzemeltetése, a reklámköltség, stb. Elég esélytelen, hogy haszonnal kihozd a dolgot...

2017. febr. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát én azt hittem hogy jó ár az 5500 ft, de ha a Shop.builderen 500 ft-al olcsóbban van, akkor sajnos ezzel nem versenyezhetek.

Köszönöm a válaszokat!

2017. febr. 19. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!