Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hogy kezdjek el vegetarianus...

Hogy kezdjek el vegetarianus lenni? Valami tanacsok? 14/L

Figyelt kérdés
Esetleg elerhetoseget is irhattok, hogy legyen kivel beszelnem az egeszseges eletmodrol illetve vega recepteket tanulni.
2010. szept. 28. 16:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
Ha szabad kérdeznem, miért akarsz vegetáriánus lenni?
2010. szept. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ne divatból csináld, hogy 2 hét után megund. De fokozatosan hagyd el a húst, először csak csirke, majd csak hal. Ha nagyon mazochista akarsz lenni, halat se, bár én azt fogyasztok így is, hogy 6 éve nem eszem húst. Hús helyett tofu, sok zöldség, gyümölcs, hal.
2010. szept. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

egészséges ételekben vannak husik is mivel a fehérje nagyon fontos tápanyag.

[link] itt sok receptet találsz

2010. szept. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Google - vegetarianizmus

Google - vegetariánus receptek

2010. szept. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
27%

Nem vagy épeszű!(már elnézést)

A hús nagyon fontos a szervezeted számára ne hagyd el azért mert mások is ezt csinálják.

2010. szept. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

jujjte:)

úgy kezd el h nem eszel húst, és ezzel is folytatod ..

am számomra ezek az emberek fogyatékosok.

2010. szept. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Senkit nem ismerek aki vegetarianus. Nem azert csinalnam mert mas is ezt csinalja sajat elhatarozas es sajat dontes. Hust nem is igazan fogyasztottam eddig sem..
2010. szept. 28. 17:08
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!


A vegatáriánus nagyon tág kifejezés, mert három fajtája van.


Van aki csak a húst nem eszi meg.

Van aki az állati eredetű termékeket sem eszi meg.

Van aki csak a halat eszi meg.


Negyedikként még sorolhatnánk azt aki ezek közül egyiket sem, de akkor mást nem eszik mint zöldséget zöldséggel.


Aki belecsap a vegetáriánus étrendbe nagyon figyeljen arra, hogy meglegyen az elegendő tápanyagbevitel. Erre itt nem sok embert fogsz találni aki eltudja mondani Neked, hogy pontosan mire szeretnél jutni vele. Itt az internet előtted. Szépen keresgesd ki, hogy mi az ami Neked jó. Főleg ha még fejlődő a szervezeted. De nagyon fontos a fehérje, szénhidrát, védőtápanyagok bevitele a szervezetbe. Ha komolyan gondolod, hogy belevágsz először alaposan nézz utána s csakis azután kezdj bele, mert rossz vége is lehet, ha nem táplálkozol megfelelően.

2010. szept. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
én 15/L vagyok és 5 éve nem eszek hust saját döntésem alapján igy érzem jol magam egy legyet nem tudnék bántani!elfogadom azt is aki hust eszik mindenki ugy él ahogy neki tetszik!sok sikert hozzá!
2010. szept. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%

Hehe. 9 éve lettem vegetáriánus, azóta semmi gondom. Nem volt benne sok fokozatosság, csak fél év tonhalmáj. Aztán rájöttem, hogy őket sincs "jogom" megenni, ha már komolyan vega akarok lenni.

Szerintem ha valaki azt mondja, hogy vega, de eszik halat, az csak divatvega.

Bocs, ha valakinek a lelkébe gázoltam.


Még vmi: 14 évesen korai... sokan mondják.

Viszont én is ennyi idősen kezdtem. Addigi fiús, kicsit dundi alkatról egyhamar váltottam nőiesre, és egészségesebb, erősebb lettem a döntésem által.


;)

23L

2010. szept. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!